Italiaanse Premier Berlusconi berispt voor politiek misbruiken vrouwen

Nadat Berlusconi nipt wist te ontkomen aan een resolutie van het Europese Parlement, bedoeld om persvrijheid in Italië beter te reguleren, heeft hij nu een petitie tegen zich omdat hij de schoonheid van vrouwen politiek zou misbruiken. Zijn Italiaanse zenders als Canale 5, Rete 4 en Italia 1, maar ook de RAI, zijn er overigens niet vies van om veel met vrouwelijk schoon te lonken naar de kijker.
Het is de links georiënteerde krant La Repubblica die het het nieuws groot bracht. Het is algemeen bekend dat Berlusconi in Italië als te rechts wordt gezien en hij weet zich dan ook voortdurend aangevallen door hen. Ruim honderdduizend Italiaanse vrouwen hebben een petitie ondertekend waarin staat dat ze zich geschoffeerd voelen door het gedrag van Silvio Berlusconi. Directe aanleiding voor de petitie is een door velen als seksistisch ervaren opmerking van de premier tegen een oppositielid.
Drie prominente Italiaanse intellectuelen stelden een petitie op, een soort feministisch manifest, waarin wordt gesteld dat Berlusconi het vrouwelijk lichaam gebruikt voor politiek gewin en daarmee vrouwen en de democratie denigreert. 'Deze man schoffeert ons. Stop hem', zo staat er in de petitie die werd verspreid door La Repubblica. Vandaag meldde het dagblad dat meer dan honderdduizend vrouwen de petitie hebben onderschreven. Veel vrouwen sturen hun foto naar de website van de krant, vergezeld van teksten als ’geschoffeerd door de premier’ en ’niet tot uw beschikking’
Berlusconi, die bekend staat om zijn flauwe grappen, had op 7 oktober in een televisieprogramma een oud-minister beledigd.In het programma was Rosy Bindi te gast, een 58-jarige, brildragende, grijsharige oud-minister die zich behoudend kleedt. 'U bent altijd aantrekkelijker geweest dan dat u intelligent bent', zei Berlusconi.







