Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Kabelbedrijf gebruikt online app als vervanging FM kabelradio

    Abonnees van Delta in Zeeland kunnen met de vernieuwde mobiele online app niet alleen live naar tv-zenders kijken. Ook kunnen de belangrijkste radiozenders online met de app op tablet of smartphone beluisterd worden.
    Jarco Kriek
    4 mei 2019
    comments 2
    Kabelbedrijf gebruikt online app als vervanging FM kabelradio
    Foto ANP

    Delta stopt in augustus met de analoge doorgifte van radiozenders via het kabelnetwerk in Zeeland. De distributeur had de bandbreedte van FM kabelradio nodig voor het leveren van supersnel internet met snelheden tot 1000Mbps (1Gbps). Vanaf dat moment kunnen Delta-abonnees in Zeeland alleen in de ether naar radio via FM luisteren. Op het kabelnetwerk van Delta kan alleen digitaal naar radio geluisterd worden. Als een alternatief levert Delta via de vernieuwde app nu ook de mogelijkheid om online naar de belangrijkste radiozenders te luisteren. Deze nieuwe app is gemaakt door het Nederlandse bedrijf Stoneroos. Delta is overigens niet de eerste distributeur die online via een eigen app radiozenders aan klanten levert. Canal Digitaal doet dit al langere tijd.

     

    Ziggo

    Het grootste Nederlandse kabelbedrijf Ziggo is zich aan het voorbereiden op de uitschakeling van analoge FM kabelradio. Dit moment wordt in de loop van 2020 verwacht. Ziggo is nu bezig met een gefaseerd traject waarin analoge tv wordt uitgezet. Dit is de voorloper voor het nieuwe ‘netwerk van de toekomst’ dat eigenaar VodafoneZiggo gefaseerd vanaf 2020 in het gehele verzorgingsgebied wil gaan uitrollen. Net als Delta is dit netwerk gebaseerd op de DOCSIS 3.1-techniek. Utrecht is de eerste stad waar dit netwerk beschikbaar komt.

    DeltaDelta FiberDelta Fiber NederlandEQTCaiwayradioanaloogFMdigitaalapponlineinternetStoneroosinternetsnelheidGigabitnetwerk van de toekomstZiggoVodafoneZiggo

    Reacties