Kleine providers trekken aan de bel: Viaplay niet alleen bij Ziggo en KPN maar ook bij ons

Nordic Entertainment Group (NENT) heeft als eigenaar van Viaplay samenwerkingsovereenkomsten met VodafoneZiggo (Ziggo) en KPN gesloten. Deze providers hebben deze week de introductieacties voor Viaplay voor eigen klanten bekendgemaakt. Door de media-aandacht die hierdoor is gegenereerd, kan volgens kleinere providers de indruk worden verkregen dat Viaplay alleen beschikbaar komt voor klanten van Ziggo en KPN. En dit is dus niet het geval.
Gewoon beschikbaar
Viaplay is een provideronafhankelijke streamingdienst. Dit betekent dat iedere Nederlander, ongeacht bij welk bedrijf tv- en/of internetdiensten worden gekocht, zich kan abonneren op deze nieuwe dienst die de Nederlandse markt op 1 maart binnenstapt. Enkele kleinere providers trekken bij Totaal TV aan de bel met het verzoek duidelijkheid aan Nederlandse consumenten te bieden dat alle Nederlanders rechtstreeks bij Viaplay een abonnement kopen.
Overstappen
Het abonnement bij de huidige provider – zoals T-Mobile, Delta, Caiway, Youfone, Stichting Kabelnet Veendam (SKV) of Kabelnoord – afsluiten om naar Ziggo of KPN over te stappen om bijvoorbeeld Max Verstappen in Formule 1 te zien, is dus niet nodig.
Korting
Ziggo en KPN geven bestaande klanten wel enige korting maar deze is slechts van zeer korte duur. Het is ook nog onbekend of Viaplay Nederlanders die direct bij hen een abonnement kopen een soortgelijke korting gedurende de eerste vijf maanden als Ziggo en KPN gaan aanbieden. KPN biedt op dit moment als enige provider nieuwe klanten gedurende negen maanden gratis toegang tot Viaplay. Daar staat tegenover dat de prijzen voor diensten als tv en internet veelal hoger liggen dan bij kleinere providers.
Lees hier eerdere artikelen van Totaal TV over de komst van Viaplay in Nederland.