Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Komende week meer duidelijkheid toekomst SBS Nederland

    Naar verwachting komt er in de komende week meer duidelijkheid over de mogelijke nieuwe eigenaar van SBS Nederland wordt. Daarbij lijkt de Finse uitgever Sanoma de grootste kansen te maken.
    Jarco Kriek
    17 april 2011
    comments 0
    Komende week meer duidelijkheid toekomst SBS Nederland

    Naar verwachting komt er in de komende week meer duidelijkheid over de mogelijke nieuwe eigenaar van SBS Nederland wordt. Daarbij lijkt de Finse uitgever Sanoma de grootste kansen te maken.

    Iets meer dan een week geleden moesten de overnamekandidaten van het Nederlandse deel van de activiteiten van het Duitse mediabedrijf ProSiebenSat.1 – gebundeld in SBS Nederland – het definitieve bod uitbrengen. Bronnen rond de verkoop van diverse buitenlandse activiteiten van ProSiebenSat.1 hebben de Belgische krant De Standaard laten weten dat Sanoma voor SBS Nederland meer dan één miljard euro op de Duitse bankrekening van de huidige eigenaar willen overmaken. Dat is veel meer dan de 700 tot 800 miljoen euro waarop SBS Nederland voor de verkoopprocedure door marktkenners werd geschat getaxeerd. Sanoma heeft voor SBS Nederland een alliantie met mediatycoon John de Mol gesmeed.

    Maar Sanoma wil daarnaast ook de Belgische activiteiten van ProSiebenSat.1 in bezit krijgen. Deze bestaan onder andere uit de commerciële televisiezenders VT4 en Vijf TV. Hiervoor is Sanoma een samenwerking met Wouter Vandenhaute – onder andere eigenaar van productiehuis Woestijnvis dat programma’s als "Wie Is De Mol” en "De Slimste Mens” heeft bedacht – en uitgever Corelio aangegaan. Corelio is onder andere eigenaar van de Belgische kranten De Standaard en Het Nieuwsblad. Om de belangstelling voor zowel de Nederlandse als Belgische activiteiten kracht bij te zetten heeft Sanoma – volgens de bronnen van De Standaard – ProSiebenSat.1 een extra bonus in het vooruitzicht gesteld als men beide bedrijven in bezit krijgt.

    Sanoma – in Nederland uitgever van diverse tijdschriften en programmabladen – heeft wel concurrentie. In Nederland wil De Persgroep ook SBS Nederland graag inlijven. In België heeft men grote concurrentie van de RTL Group, die met de aankoop van VT4 en Vijf TV voet aan de grond op de Belgische televisiemarkt wil krijgen. De verwachting is dat ProSiebenSat.1 voor het paasweekeind meer over de verkoop van haar buitenlandse activiteiten bekend gaat maken.

    Sanoma wil de Nederlandse en Belgische televisiezenders kopen omdat men de trage groei van gedrukte media wil compenseren door aanwezigheid in de digitale media. Dit kan eventueel het hoge bod op SBS Nederland verklaren. Mogelijk leveren de Scandinavische activiteiten ProSiebenSat.1 nog meer dan de Nederlandse activiteiten. Vrijdag moesten de overnamekandidaten het definitieve bod voor de Scandinavische activiteiten bekend maken. Belangrijkste overnamekandidaten zijn Discovery Communications – het moederbedrijf van Discovery Channel – en het Zweedse Modern Times Group. De Scandinavische kandidaten bestaan uit diverse televisie- en radiozenders in Denemarken, Finland, Zweden en Noorwegen. 

    SanomaSBS NederlandSBS6Net5VeonicaJohn de MolTalpaVT4Vijf TVWoestijnvisDe PersgroepRTL GroupProSiebenSat.1

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)