KPN-abonneecijfers in aantocht: Ziggo op weg naar opnieuw groot klantverlies?

VodafoneZiggo publiceert de financiële cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar op een later tijdstip dan KPN. Duidelijk is dat Ziggo en KPN de afgelopen kwartalen communicerende vaten waren: als KPN een groei van het aantal abonnees publiceert, daal het aantal klanten bij Ziggo. Het klantverlies bij Ziggo is groot, omdat niet KPN maar vooral Odido het meest van de wegloop bij Ziggo profiteert. De financiële cijfers van het eerste kwartaal zijn vooral interessant omdat mogelijk het effect van het nieuwe goedkopere Klik&Klaar FWA-internetabonnement van Odido zichtbaar wordt.
Goedkoper
Klik&Klaar is vooral voor Ziggo na glasvezel een nieuwe concurrent. Het nieuwe 5G-internetabonnement van Odido kost 25 euro per maand. Wie bij Odido ook een mobiel abonnement heeft, betaalt voor Klik&Klaar zelfs maar 20 euro per maand. De geleverde internetsnelheid is afhankelijk van de afstand van de internetmodem naar de uitzendmast. In de meeste gevallen is de downloadsnelheid minimaal 300 Mb/s en kruipt de upload naar 100 Mb/s. Voor een dergelijke uploadsnelheid is bij Ziggo het duurste abonnement nodig. Dit abonnement is 30 euro per maand duurder dan Klik&Klaar. Het voordeel van Ziggo is wel een constantere internetsnelheid en een lagere reactiesnelheid (latency).
KPN
KPN publiceert op donderdag 24 april als eerste van de drie grootste providers op de vaste markt de kwartaalcijfers. Het is een eerste inzicht of Ziggo de leegloop van klanten enigszins heeft kunnen stoppen. Maar zelfs als KPN het abonnee-aantal stabiel heeft kunnen houden of een licht verlies heeft gepubliceerd, dan nog kan Ziggo door het mogelijke succes van Odido met Klik&Klaar een klantverlies van tienduizenden in het eerste kwartaal moeten incasseren. De grootste concurrentie voor Ziggo blijft van glasvezelproviders komen, maar ook FWA-internet zoals Klik&Klaar kan in toenemende mate een concurrent van kabel- en glasvezelinternet worden.