Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    KPN beveiligt internet met modemupdate; klanten klagen over blokkade

    Een onlangs uitgevoerde update voor de meest gebruikte internetmodems zorgt voor onrust onder een deel van de KPN-klanten.
    Jarco Kriek
    9 juli 2024
    comments 1
    KPN beveiligt internet met modemupdate; klanten klagen over blokkade
    Foto Getty Images

    Door de update is de beveiliging (firewall) van de door KPN geleverde bruikleenmodem anders ingesteld. Deze staat standaard op het niveau ‘medium;. Dit betekent dat er restricties zijn toegebracht aan het uitgaande internetverkeer. Bij de firewall binnen het menu van de internetmodem kan voor vier opties gekozen worden. Deze zijn laag, medium, hoog en aangepast. KPN-klanten die met de bruikleendecoder via FTP bestanden met anderen willen uitwisselen, lopen nu tegen problemen aan. Ze klagen hierover op de KPN Community.

     

    Zelf aanpassen

    KPN biedt op het eigen Community-platform met een uitgebreide handleiding uitkomst aan klanten die door een modemupdate connectieproblemen met FTP ondervinden. De makkelijkste manier is om binnen het menu van de modem het beveiligingsniveau op ‘laag’ te zetten. Dit wordt echter door de provider afgeraden, omdat in dat geval veel internetverkeer door het modem wordt toegelaten. Beter is om de beveiliging via ‘aangepast’ zelf te configureren. KPN biedt de helpende hand met de eerder genoemde handleiding.

     

    Update: wijziging tekst met betrekking doorlaten internetverkeer modem.

    KPNglasvezelinternetinternetmodemfirmwarefirmware-update

    Reacties

  1. TV-TIP Een jaar in vogelvlucht

    Een jaar in vogelvlucht
    NPO 2 om 20:25 uur
    Na de zomermaanden verandert Nederland van gezicht. De vakantie is voorbij, we moeten weer aan de slag, naar school, aan het werk. En dat doen we door weer en door wind. De herfst is in aantocht, met alle regenbuien en stormen die daarbij horen. In Amsterdam duikt Huub onder de grond om te onderzoeken waar al dat overtollige water blijft. Aan de kust wacht jutter Jan rustig op de aanzwellende wind, voor mensen als hij is dit nou juist de periode waarin het hart sneller gaat kloppen. Op de Veluwe staat de herfst traditioneel in het teken van het wildseizoen, terwijl op de boerderij van boer Jelmer nu de oogsttijd aanbreekt. Tijd voor Huub om daar weer eens een kijkje te nemen.

    TV-TIP Vigil

    Vigil
    NPO 3 om 20:35 uur
    Kirsten reist naar Spitsbergen om de moord op een lid van een geheim Brits commandoteam te onderzoeken. De Chinese wetenschapper die door dit team geëvacueerd zou worden, blijkt in een vuurgevecht met commando's uit de Russische enclave spoorloos te zijn verdwenen. Terwijl Amy in Schotland onderzoek doet, raakt Kirsten in Spitsbergen verstrikt in een web van politieke intriges.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)