KPN Interactieve TV brengt Persoonlijke TV in de huiskamer

KPN Persoonlijke TV is sinds deze week beschikbaar voor een deel van de klanten dat bij het telecombedrijf een abonnement voor Interactieve TV koopt. Dit bevestigt KPN-woordvoerder Ellen van Heerwaarden aan Totaal TV. De beschikbaarheid van Persoonlijke TV is afhankelijk van de door KPN in bruikleen geleverde tv-decoder. Als deze bruikleendecoder is voorzien van de nieuwste firmware dan is Persoonlijke TV beschikbaar. Klanten herkennen de meest recente firmware aan het nieuwe tv-menu dat zichtbaar is. KPN is op dit moment bezig met de uitrol van de nieuwe firmware – en dus ook Persoonlijke TV – naar alle bruikleendecoders. Alleen heel oude modellen van fabrikant Motorola zullen de nieuwe firmware niet ontvangen. KPN heeft voor gebruikers van deze heel oude bruikleendecoders een omruiltraject ingezet. Abonnees kunnen deze oude modellen kosteloos omruilen voor een nieuw model bruikleendecoder waarmee wel het nieuwe tv-menu en Persoonlijke TV gebruikt kan worden.
Niet verplicht
Persoonlijke TV was al langer via de KPN Interactieve TV App beschikbaar en maakt nu ook de overstap naar de bruikleendecoder van KPN Interactieve TV. Persoonlijke TV bestaat uit twee onderdelen. Als eerste wordt de aangeboden reclame bij het terugkijken van programma’s van de Talpa Network-zenders SBS6, SBS9, Net5 en Veronica aangepast aan de interesses van de betreffende abonnee van Interactieve TV. Het tweede onderdeel is het aanbieden van persoonlijke kijktips die op basis van eerder bekeken films en series worden samengesteld. In beide gevallen geldt dat KPN de abonnees van Interactieve TV zelf de keuze geeft of zij één of beide onderdelen van Persoonlijke TV actief willen gebruiken. Ook kan tussentijds de eventuele toestemming voor ‘reclame op maat’ of kijktips worden ingetrokken of alsnog geactiveerd worden. Dit kan via het tv-menu van de bruikleendecoder of de KPN Interactieve TV App. Bij wijziging van deze zogenaamde opt-in mogelijkheid wordt door KPN een bevestigingsmail naar het persoonlijke e-mailadres van de betreffende klant gestuurd.
Talpa
KPN kondigde ‘reclame op maat’ eind 2018 aan. Daarna werd samen met Talpa Network een pilot begonnen waarbij de verbetering van de tv-beleving van klanten van Interactieve TV centraal stond. Dit heeft in 2019 geleid tot een opt-in mogelijkheid voor Persoonlijke TV in de KPN Interactieve TV App voor tablet en smartphone. KPN heeft in deze periode ongeveer 1 op de 3 Interactieve TV-klanten de mogelijkheid aangeboden om Persoonlijke TV te activeren. Ongeveer de helft van deze groep klanten heeft daarna interesse getoond voor ‘reclame op maat’ en kijktips.