Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    KPN ondanks krimp internet meest stabiel in dynamische markt

    KPN verloor 7.000 internetklanten, maar zag omzet en winst stijgen. Een CFO-wissel en een aflopend plan zorgen wel voor vragen.
    Jarco Kriek
    30 oktober 2026
    comments 0
    KPN ondanks krimp internet meest stabiel in dynamische markt
    foto Getty Images

    KPN heeft er opnieuw een degelijk kwartaal opzitten. De dienstenomzet steeg in het derde kwartaal van 2026 met 2,7 procent naar 1,38 miljard euro. De nettowinst kwam uit op 249 miljoen euro, 5,4 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee presteerde KPN iets beter dan analisten verwachtten. De doelen voor dit jaar en 2027 blijven staan. Dit blijkt uit een analyse van marktonderzoeker Telecompaper.

     

    Internetklanten lopen weg

    Op de thuismarkt is de concurrentie fel. KPN verloor per saldo 7.000 particuliere internetklanten en komt nu uit op 3,06 miljoen. Volgens KPN zegden aan het begin van het kwartaal meer klanten op na een aanpassing van de algemene voorwaarden. Ook doet de provider bewust niet mee aan de stortvloed aan kortingsacties. Glasvezel groeit wel door. Er kwamen 18.000 glasvezelklanten bij en 73 procent van de particuliere internetklanten zit inmiddels op glasvezel. Samen met Glaspoort ligt het glasvezelnetwerk nu bij ruim 6 miljoen adressen.

     

    Mobiel en zakelijk trekken aan

    Mobiel vangt het verlies op. KPN won 24.000 mobiele abonnees bij consumenten en 42.000 bij zakelijke klanten. De zakelijke dienstenomzet groeide weer, met 3,9 procent.

     

    CFO-wissel en nieuw plan

    Telecompaper noemt KPN een baken van stabiliteit in een markt met zware concurrentie. De marktonderzoeker ziet ook aandachtspunten. Op 1 november neemt Wouter Stammeijer het stokje over van financieel directeur Chris Figee. Bovendien is 2027 het laatste jaar van het huidige strategische plan. De vraag is welke koers KPN daarna kiest.

    KPNkwartaalcijfersinternetglasvezelGlaspoortmobielbreedbandChris FigeeWouter Stammeijertelecommarkt

    Reacties

  1. TV-TIP De Bondgenoten

    De Bondgenoten
    SBS6 om 19:30 uur
    Nederlands spel (2026), gepresenteerd door Jan Versteegh, waarin zestien deelnemers samenwerken om verschillende uitdagende opdrachten en missies te voltooien

    TV-TIP Café Kockelmann

    Café Kockelmann
    NPO 2 om 21:05 uur
    Talkshow waarin Sven Kockelmann terugblikt op de politieke week in Den Haag

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)