Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    KPN slaat opnieuw slag met glasvezel

    Het gaat goed met KPN. De jaaromzet is in 2024 opgelopen richting vier miljard euro. Meer mensen kopen diensten als internet, telefoon en tv bij het telecombedrijf.
    Jarco Kriek
    30 januari 2025
    comments 9
    KPN slaat opnieuw slag met glasvezel
    Foto Getty Images

    In de verkoop van mobiele abonnementen is een sterke groei zichtbaar. De mobiele diensten worden dit jaar verder verbeterd door de verdere technische uitbreiding van het 5G-netwerk. Hierdoor komt de weg voor KPN vrij om een soortgelijke dienst als Odido's Klik&Klaar te gaan aanbieden. Dit heeft weer positieve gevolgen voor de hoogte van de investeringen in vaste glasvezelnetwerken.

     

    Einde in zicht

    Ook op de vaste markt gaat het goed met KPN. KPN verwacht het traject van de aanleg van glasvezel in 2027 te hebben afgerond. Dan moet minimaal 80 procent van de adressen in Nederland een toegangspunt hebben tot een glasvezelnetwerk van KPN of Glaspoort (een joint venture van KPN en pensioenfonds ABP). Aan het einde van 2024 had 63 procent van de adressen een dergelijk toegangspunt. De adressen die KPN niet met eigen glasvezel gaat bedienen, kunnen via vaste 5G-netwerken of via glasvezel van andere exploitanten worden bediend. Na het afronden van de uitrol van glasvezel breken overigens financieel rooskleurige tijden aan, omdat er minder geld nodig is voor investeringen. Dat kan de winst, die over het hele jaar 2024 850 miljoen euro bedroeg, nog verder opstuwen. Dit maakt KPN interessant voor aandeelhouders.

     

    Glasvezel

    KPN zag in het vierde kwartaal van 2024 het aantal internetabonnementen met 10.000 stijgen. In een dynamische markt met veel consumenten die aan providerhoppen doen en de sterke concurrentie met hoge welkomstkortingen is dit een goed resultaat. Overigens bieden niet alleen concurrenten als Ziggo, Odido en Delta, maar ook KPN zelf dergelijke kortingen aan. Bij de stijging van het aantal internetabonnementen speelt de beschikbaarheid van glasvezel in meer woningen een belangrijke rol. Vooral Ziggo heeft te lijden onder de concurrentiedruk van providers via glasvezel.

    KPNGlaspoortglasvezel5Ginternetkwartaalcijfersjaarcijfers

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)