KPN verbetert wederom ontvangst Digitenne

Uit gegevens van toezichthouder Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) – voorheen Agentschap Telecom (AT) – blijkt dat KPN vijf zenders in Zoutelande voor Digitenne in gebruik heeft genomen. De zenders hebben een vermogen tussen de 2 en 2,8 kilowatt ERP. De antennes bevinden zich op 42 meter hoog. De zenders worden uitgezonden op de kanalen 21, 29, 32, 35 en 48.
Steunzenders
De zenders in Zoutelande dienen als steunzender om de ontvangst van Digitenne in druk bezochte recreatiegebieden te verbeteren. In Zeeland werd vóór de komst van de zenders in Zoutelande slechts vanaf één punt het Digitenne-signaal uitgezonden. Dit is de zendmast in Goes. Het Digitenne-signaal wordt vanuit Goes op dezelfde kanalen (frequenties) uitgezonden als in Zoutelanden. Het bereik van de zendmast in Goes is groter omdat de antennes hoger opgesteld staan en het uitzendvermogen vele malen groter is dan dat van de steunzenders in Zoutelanden.
Recreatiegebieden
KPN kondigde eerder al aan dat het de ontvangst van Digitenne in enkele recreatiegebieden zou gaan verbeteren. Als eerste werd een extra zendmast in Friesland nabij de Friese Meren – waar veel campings zijn – in gebruik genomen. Deze zender moet de hoofdzendmast in Leeuwarden ondersteunen.