KPN-klanten willen meer zenders, maar toekomst tv gaat richting on-demand

Ondanks het grote aanbod van zenders heeft een deel van de klanten wensen voor het toevoegen van tv-zenders. Soortgelijke wensen spelen overigens ook onder klanten van Ziggo, Odido en Delta. Sommige zenders op het wensenlijstje van KPN-klanten zijn elders wel beschikbaar, zoals BBC Three en BBC Four. Deze zenders worden door KPN noch Ziggo aangeboden.
Publieke omroepen
Er is vraag naar nog meer publieke zenders, zoals alle regionale tv-zenders. KPN geeft deze nu slechts deels door. Hierbij hangt het aanbod af van de provincie waar de klant woont. Ook de Spaanse publieke omroep wordt op het online forum van KPN genoemd in een wensenlijst. Natuurlijk staat ook TV5 op deze lijst. Verder vindt een deel van de KPN-klanten dat het kanaal ESPN UHD onderdeel moet worden van het ESPN Compleet-abonnement. Nu wordt dit kanaal alleen geleverd als onderdeel van het 4K-abonnement. Dat abonnement mag van de klanten ook wel met meer zenders mogen worden uitgebreid.
Meer betalen
De wensenlijst is nog groter, maar de vraag is of de KPN-klanten hiervoor ook bereid zijn om maandelijks enkele euro's meer te gaan betalen. En wellicht belangrijker: of klanten die voldoende hebben aan het huidige aanbod staan te trappelen om maandelijks meer geld te betalen voor de wensen van anderen.
A la carte
Hierbij speelt ook een rol dat het voor providers niet mogelijk is om bij contentaanbieders losse zenders in te kopen. Meestal moeten deze in pakketvorm worden ingekocht. Hierdoor is het niet mogelijk om kijkers zelf hun tv-pakket te laten samenstellen. De kans op het zelf samenstellen van het zenderpakket wordt daarnaast steeds kleiner omdat contenteigenaren de toekomst voor tv-kijken meer in on-demand verdienmodellen zien.









