Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Langere reclameblokken op tv door Europees besluit

    De Europese Commissie wil tv-zenders meer ruimte geven om reclamezendtijd zelf in te delen. Het maximaal aantal reclameminuten blijft gelijk, maar kan flexibeler gebruikt worden.
    Jarco Kriek
    24 mei 2016
    comments 24
    Langere reclameblokken op tv door Europees besluit

    De Europese Commissie wil tv-zenders meer ruimte geven om reclamezendtijd zelf in te delen. Het maximaal aantal reclameminuten blijft gelijk maar kan flexibeler gebruikt worden. De Duitse krant Handelsblatte heeft het besluit dat op 20 mei genomen blijkt te zijn openbaar gemaakt.


    Met de huidige wetgeving mogen tv-zenders maximaal twaalf minuten per uur besteden aan het uitzenden van reclames. De Europese Commissie wil het door een wijziging mogelijk maken dat tv-zenders tussen 07.00 en 23.00 uur twintig procent van de uitzendtijd mogen besteden aan het uitzenden van reclames. Twaalf minuten per uur komt overeen met twintig procent, maar in de huidige situatie mogen tv-zenders niet uitgezonden reclameminuten opsparen en later alsnog gebruiken.

    Meer reclames

    In de nieuwe plannen van de Europese Commissie vervalt de termijn van een uur en wordt vervangen door een periode van 07.00 tot 23.00 uur. Hierdoor wordt het voor tv-zenders mogelijk om grote reclameblokken rond veelbekeken tv-programma’s te programmeren. Voor tv-zenders betekent het nieuwe plan de mogelijkheid om reclamezendtijd tegen hogere prijzen rond veel bekeken tv-programma’s te verkopen. De kijker moet zich voorbereiden op langere reclameblokken bij onder meer veelbekeken series en sportprogramma's.

    ReclamereclamezendtijdreclameblokkenEuropaEuropese CommissieBrusselNPOpublieke omroepRTL NederlandSBS Broadcastingtvtelevisietv-zendertelevisiezenderseriesfilmssportvoetbal

    Reacties

  1. TV-TIP Scam Alert: trap er niet in

    Scam Alert: trap er niet in
    RTL 5 om 20:30 uur
    De 90-jarige Han wordt opgelicht met medicijnen die via een AI-deepfake van Diederik Gommers worden aangeprezen. Margriet wordt slachtoffer van een verborgen abonnement, terwijl Maud te maken krijgt met seksueel getinte AI-nepbeelden die online worden verspreid. Op Vinted denkt een koper voor ruim 2.000 euro een drone te hebben gekocht, maar het bezorgde pakket blijkt geen drone te bevatten.

    TV-TIP De Hygiënepolitie

    De Hygiënepolitie
    SBS6 om 20:30 uur
    Rob Geus reist naar Breda om een budgetvriendelijk hotel te onderzoeken. Voor het geld hoef je geen luxe te verwachten, maar wel dat het schoon is. Rob ontdekt echter dat de hygiëne veel te wensen overlaat. Wat hij aantreft, is ronduit schandalig. Ook bezoekt Rob een woonzorggroep in Huis ter Heide, een groene buurtschap vlak bij Assen.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)