Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Liberty Global neemt groot Duits kabelbedrijf over

    Liberty Global wordt volledig eigenaar van Unity Media, het op één na grootste kabelbedrijf van Duitsland.
    13 november 2009
    comments 0
    Liberty Global neemt groot Duits kabelbedrijf over

    Liberty Global, het wereldwijde mediabolwerk van John Malone, heeft het één na grootste Duits kabelbedrijf Unitymedia overgenomen. Liberty Global is eigenaar van meer Europese kabelbedrijven waaronder UPC Nederland en het Belgische Telenet.

    Vandaag werd bekend dat er een koopovereenkomst voor Unitymedia is gesloten met de huidige aandeelhouders. Het bedrijf komt hiermee voor 100 procent in handen van Liberty Global. Deze betaalt hiervoor een bedrag van 2 miljard euro. Daarnaast neemt men de totale schuldenlast van Unitymedia over. De Duitse kabelaar heeft op dit een schuld van 1,5 miljard euro. De totale overnamekosten komen hierdoor op 3,5 miljard euro, exclusief transactiekosten. De overname moet nog worden goedgekeurd door Duitse regelgevende instanties. De verwachting is dat in de eerste helft van 2010 de koop is afgerond. De aankoop van Unitymedia wordt gefinancierd door schuldherfinanciering bij Unitymedia, bestaande liquide middelen, verkoop van converteerbare obligaties en de verkoop van aandelen.

    Unitymedia is het grootste kabeltelevisiebedrijf in de Duitse deelstaten Noordrijn-Westfalen en Hessen. Haar kabelnetwerk bereikt ongeveer 8,8 miljoen huishoudens en omvat tien van de twintig grootste Duitse steden, waaronder Keulen, Düsseldorf en Frankfurt. Per 30 september 2009 had Unity ongeveer 6,4 miljoen abonnees voor haar diensten, waarvan 4,5 miljoen voor analoge en digitale kabel tv en 1,9 miljoen voor nieuwe diensten, zoals digitale betaaltelevisie, breedbandinternet, wholesale internet voor woningbouwverenigingen en telefonie).

    Mike Fries, President en CEO van Liberty Global: “We zijn erg blij met deze transactie, omdat deze een goede aanvulling op ons huidige Europese kabelnetwerk betekent en aanzienlijke nieuwe groeimogelijkheden biedt in een van de snelstgroeiende kabelmarkten in Europa. De acquisitie van Unitymedia betekent niet alleen een versterking van onze Europese aanwezigheid, maar biedt verdere schaalvergroting wereldwijd, waarbij we, inclusief Unitymedia, meer dan 40 miljoen huishoudens kunnen bereiken.

    “Unitymedia past geheel binnen onze strategie van het opereren van kabelbedrijven die de beste in hun klasse zijn, met ervaren managementteams, aanzienlijk geupgrade netwerken en producten en diensten die een hoge toegevoegde waarde aan onze klanten bieden. We verwachten dat de groei van Unitymedia een aanzienlijke bijdrage kan leveren aan het totale groeiprofiel van Liberty Global’s Europese activiteiten en we verwachten belangrijke synergieen te realiseren op het gebied van onder andere onze netwerkoperaties en inkoop. Aangepast voor de transactie, verwachten we dat onze geconsolideerde bruto leverage binnen onze 4-5x doelstelling blijft. En belangijker, onze free cash flow generatie en onze langetermijn schuldpositie blijven het mogelijk maken om eigen aandelen te blijven inkopen. We verheugen ons op het toevoegen van Unitymedia aan onze activiteiten en zijn er van overtuigd dat deze overname lange termijn aandeelhouderswaarde levert.

    Liberty GlobalUnity MediaDuitskabelbedrijfUPC

    Reacties

  1. TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    TV-TIP Zappbios: Jippie No More!

    Zappbios: Jippie No More!
    NPO 3 om 15:30 uur
    Als Gail, de oudste zus van Jaap Peter (Jippie), gaat trouwen, komt de hele familie bij elkaar in het grote landhuis van opa Willem. Samen willen ze er een groot feest van maken. Dat blijkt lastig wanneer Jippie voor het eerst verliefd wordt op Lily, die meer oog lijkt te hebben voor zijn zusje Joe.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)