Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Liberty Global wil Ziggo en UPC tot Ziggo samensmelten

    Liberty Global heeft een akkoord bereikt over de overname van kabelbedrijf Ziggo. Liberty Global is eigenaar van UPC Nederland en bundelt beide activiteiten onder de merknaam Ziggo.
    27 januari 2014
    comments 15
    Liberty Global wil Ziggo en UPC tot Ziggo samensmelten
    Foto: ANP
    Liberty Global heeft een akkoord bereikt over de overname van kabelbedrijf Ziggo. Liberty Global is eigenaar van UPC Nederland en bundelt beide activiteiten onder de merknaam Ziggo. De overname moet nog wel worden goedgekeurd.

    Het Amerikaanse bedrijf betaalt tien miljard euro voor Ziggo. De overname moet nog wel door mededingingsautoriteit Autoriteit Consument & Markt (ACM) worden goedgekeurd. Ook de Europese mededingsautoriteit moet toestemming voor de overname verlenen. De verwachting is dat de ACM geen grote bezwaren tegen de overname heeft omdat UPC en Ziggo gescheiden verzorgingsgebieden hebben en er feitelijk geen wijziging in de concurrentiepositie met betrekking tot andere Nederlandse aanbieders komt. Ook de aandeelhouders van Ziggo moeten het overnamebod nog goedkeuren. Het management van Ziggo beveelt de aandeelhouders unaniem met het bod van Liberty Global in te stemmen.

    Landelijke kabelprovider

    Door de overname van Ziggo door Liberty Global komt er na het samengaan van UPC en Ziggo een landelijke kabelprovider die onder de naam Ziggo verder gaat. Beide bedrijven hebben gezamenlijk zeven miljoen kabelaansluitingen in Nederland en bereiken hiermee negentig procent van de Nederlandse huishoudens. De grote blinde vlek in het verzorgingsgebied van het nieuwe fusiebedrijf is Zeeland waar kabelbedrijf Delta Kabel actief is. De naam UPC verdwijnt in Nederland. Liberty Global heeft door de sterke merknaam in Nederland voor Ziggo gekozen voor de Nederlandse bedrijfsactiviteiten. De activiteiten worden ondergebracht in het huidige hoofdkantoor van Ziggo in Utrecht.
    UPCZiggoLiberty GlobalkabelACMovernamebeursKPNglasvezelDelta KabelverzorigingsgebiedconcurrentiemededingingsautoriteitAutoriteit Consument & Markt

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)