Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Lineair tv-kijken lijdt onder succes Netflix

    Het kijkgedrag en mediaconsumptie in Nederland is aan het veranderen. Succes van OTT-diensten als Netflix zorgt ervoor dat er minder lineair gekeken wordt.
    Jarco Kriek
    17 juli 2015
    comments 13
    Lineair tv-kijken lijdt onder succes Netflix

    Het kijkgedrag en mediaconsumptie in Nederland is aan het veranderen. Succes van OTT-diensten als Netflix zorgt ervoor dat er minder lineair gekeken wordt. Al blijven verreweg de meeste Nederlanders lineaire tv trouw.


    Adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) stelt echter in een onderzoek dat Over The Top (OTT) in Nederland net zo populair kan worden als in Amerika. Daar behalen OTT-diensten als HBO, Hulu en Netflix een steeds groter wordend marktaandeel op de tv-markt. Het nieuwe kijkgedrag kan in Nederland op termijn veranderingen aanbrengen in verdienmodellen van omroepen en tv-aanbieders.

    Nederlandse tv-markt aan verandering onderhevig

    "De opvatting dat OTT TV bovenop het gewone of lineaire tv-kijken komt, is achterhaald. Er vindt onbetwistbaar een substitutie-effect plaats. Dat zien we heel duidelijk in de VS, waar OTT TV al langer ingeburgerd is. De kijkcijfers van de grote Amerikaanse omroepen liggen dit jaar bijna twaalf procent lager dan vorig jaar. Tv-stations die zich richten op jongere kijkers zien nog grotere dalingen. Die effecten gaan we ook in Nederland snel zien omdat de snelheid waarmee de OTT TV de markt binnendringt, vergelijkbaar is met die van de mobiele telefonie", aldus Cornelis Smaal, verantwoordelijk voor de technologie-, media- en telecomgroep van PwC. De snelle groei van OTT-diensten als Netflix komt door een aantal factoren zoals flexibiliteit, content, prijs en Big Data.

    OTTOver The TopNetflixHBOHululineairomroepenomroepaanbiederprovidertv-aanbiederOTT-dienstenonlinevideodienstvideo on demandinternetonbeperkt kijkenuitgesteld kijken

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)