Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Lof voor extra uitzending noodweer PinkPop op L1

    Er is veel lof voor de snelle omschakeling naar extra nieuwsuitzendingen van de Limburgse regionale omroep L1 nadat duidelijk werd dat het aangekondigde noodweer PinkPop zou treffen.
    Jarco Kriek
    10 juni 2014
    comments 3
    Lof voor extra uitzending noodweer PinkPop op L1

    Er is veel lof voor de snelle omschakeling naar extra nieuwsuitzendingen van de Limburgse regionale omroep L1 nadat duidelijk werd dat het aangekondigde noodweer PinkPop zou treffen.

    Via tv, radio en internet werd direct extra informatie over de toestand op het festivalterrein van PinkPop in Landgraaf verspreid. Via sociale media was er veel lof over het tot stand komen van de snelle en actuele berichtgeving van L1. De Nederlandse publieke omroep (NPO) kreeg er op sociale media juist van langs. Terwijl op het PinkPop-terrein evacuaties plaatsvonden, bleef de NPO op Nederland 3 registraties van eerder op PinkPop plaatsgevonden concerten uitzenden. De situatie bij PinkPop was enige tijd zo dreigend dat de Veiligheidsregio Limburg een GRIP3-alarm afkondigde. Hierdoor was de radiozender van L1 officieel rampenzender.

    Kracht regionale omroep

    De snelle berichtgeving van L1 laat volgens sociale media-gebruikers de kracht van de regionale omroep zien. In de komende jaren moeten regionale omroepen veel bezuinigen. Ze wijzen erop dat door bezuinigingen de huidige dienstverlening in het geding komt. Onlangs kwamen de regionale omroepen Omroep Brabant en RTV Rijnmond ook snel met extra nieuwsuitzendingen nadat er op een bedrijfsterrein van Shell in Moerdijk na explosies een grote brand ontstond.

    PinkPopPP14#PP14LandgraafLimburgL1ROOSregionale omroepweerstormcode roodKNMIonweerstormschadehagelNederland 3publieke omroepNPO

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)