Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Lokale omroepen willen via DAB+ uitzenden

    Lokale omroepen willen in de toekomst digitaal in de ether via de DAB+ techniek gaan uitzenden. Belangenorganisatie OLON wil hiervoor gereserveerde DAB-frequenties gaan gebruiken.
    Jarco Kriek
    2 juli 2014
    comments 12
    Lokale omroepen willen via DAB+ uitzenden

    Lokale omroepen willen in de toekomst digitaal in de ether via de DAB+ techniek gaan uitzenden. Belangenorganisatie OLON wil de voor lokale omroep gereserveerde DAB-frequenties gaan gebruiken.

    Via DAB+ zijn op dit moment de landelijke publieke- en commerciële omroepen – inclusief enkele digitale themakanalen – in grote delen van Nederland te beluisteren. Later dit jaar volgen de eerste regionale publieke - en commerciële omroepen. Een volgende fase is de komst van lokale omroepen naar de digitale etherradio-standaard. Ze gaan hiervoor enkele frequenties in Band III gebruiken, meldt Mediamagazine. Eerder kregen lokale omroepen enkele frequenties binnen de L-frequentieband toegewezen. De meeste huidige DAB+ radio’s kunnen deze L-band echter niet ontvangen. Lokale omroepen gaan nu in dezelfde frequentierange als de landelijke en regionale omroepen uitzenden.

    Samenwerking

    De OLON zegt via Hans Disch – programmamanager sectorverandering – dat de verkaveling rond is en dat lokale omroepen met voorbereidingen voor de uitrol kunnen beginnen. Omdat uitzenden via DAB+ een flinke investering voor lokale omroepen is, kan het nog enige tijd duren alvorens de eerste lokale omroep digitaal in de ether via DAB+ te beluisteren is. Ook wordt vertraging verwacht omdat meerdere lokale omroepen gezamenlijk via één DAB-kavel moeten uitzenden.

    Toekomst onzeker

    Verder speelt de herstructurering van lokale omroepen een rol bij het uitzenden via DAB+ en de daarbij behorende investeringen. Van de huidige meer dan 250 omroepen moeten er door samenwerking en fusies in de komende jaren rond de honderd zogenaamde streekomroepen overblijven.

    DAB+DABOLONlokale omroepDigital Radio PlusNPOpublieke omroepVCRcommerciële omroepSTERRABradioFMdigitaalanaloog

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)