Lokale omroepen willen via DVB-T uitzenden
Na het verplicht moeten beëindigen van de digitale etheruitzendingen willen enkele lokale omroepen proefuitzendingen weer oppikken. Het is is een gekoesterde wens van veel omroepen.
14 september 2011
comments 0

Een substantieel aantal kijkers is namelijk van de kabel afgegaan of gebruikt digitenne als extra aanvullende onvangstmethode. Volgens nieuwsbronnen bij de overkoepelende organisatie OLON zijn een paar lokale omroepen aan de slag gegaan met het uitzenden van DVB-T signalen. Deze omroepen hebben zelf geschikte frequenties gevonden en zijn daarop met een zender in eigen beheer gestart met uitzenden. In ieder geval hebben RTV Stadskanaal en Haarlem 105 dit al een tijdje gedaan maar van het Agentschap Telecom moesten ze de proef weer staken.
Wat de OLON de overheid gevraagd heeft is om lokale omroepen voortaan alle ruimte te geven voor allerlei soorten experimenten. Daarnaast wil de OLON dat omroepen met een soort gedoogvergunningen moeten kunnen uitzenden als een techniek bruikbaar blijkt te zijn en andere partijen er geen last van
hebben, terwijl er tegelijkertijd nog geen beleid voor bestaat.
Haarlem 105RTV StadskanaalOlonLokale OmroepDVB-TDigitenne








