Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Meer digitale televisiekijkers in Nederland

    Het aantal digitale televisie-aansluitingen in Nederland blijft stijgen. Ziggo blijft de grootste aanbieder. Op verre afstand volgen KPN en CanalDigitaal.
    Jarco Kriek
    16 september 2009
    comments 0
    Meer digitale televisiekijkers in Nederland

    Nederland telt op dit moment ruim 4,4 miljoen digitale televisie-aansluitingen. In het tweede kwartaal van 2009 groeide dit aantal met 5,9 procent. Dit heeft onderzoeksbureau Telecompaper bekend gemaakt. Ziggo blijft Nederlands grootste aanbieder van digitale televisie.

    Ziggo, dat is ontstaan uit een fusie van de kabelbedrijven Casema - @Home en Multikabel, heeft op dit moment 1,382 miljoen digitale televisie-abonnees en heeft hierdoor een marktaandeel van 31,2 procent. Hiermee boekte Ziggo de sterkste kwartaalgroei sinds de eerder genoemde fusie. De groei van KPN blijft nog steeds doorgaan maar is wel in snelheid verminderd. Met 866.000 abonnees (20 procent marktaandeel) is het bedrijf wel de oudste digitale televisieaanbieder van Nederland, CanalDigitaal, voorbij gestreefd. De satelliettelevisieaanbieder staat echter kort achter KPN met een marktaandeel van 19 procent op de derde plaats. Hiermee heeft CanalDigitaal volgens de berekeningen van Telecompaper rond de 825.000 abonnees. UPC ziet het aantal digitale klanten wel met 16.500 stijgen maar deze stijging is minder dan de gemiddelde groei van 5,9 procent dat digitale televisie over de gehele linie groeit. Hierdoor zakt het marktaandeel van UPC tot 15,5 procent, wat goed is voor 687.000 abonnees. Hiermee blijft UPC de vierde digitale televisie-aanbieder van Nederland.

    Ondanks de economische situatie en een hoger wordende digitale penetratie verwacht Telecompaper voor het derde en vierde kwartaal en gemiddelde groei van het aantal digitale aansluitingen van 5 procent. Met verwachting wordt overigens uitgekeken naar de kwartaalcijfers voor het lopende, derde, kwartaal. Vanaf 1 juli is namelijk de wettelijke mogelijkheid voor maandelijkse opzegging van televisieabonnementen die de eerste contractperiode verstrekken zijn voor het eerst meegerekend. Hierdoor gaat zeker een providerverschuiving ontstaan. De vraag blijft echter hoeveel abonnees van aanbieder zijn verwisseld.

     

    Telecompaperdigitale televisieZiggoCanalDigitaalUPCKPNDigitenne

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)