Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Meer radiozenders met DAB+ visuals

    Het aantal radiozenders dat bij DAB+ verspreiding beelden via visual radio of slideshow doorgeeft, is gestegen. Voor het eerst zijn hier ook commerciële radiozenders bij.
    Jarco Kriek
    5 oktober 2015
    comments 3
    Meer radiozenders met DAB+ visuals

    Het aantal radiozenders dat bij DAB+ verspreiding beelden via visual radio of slideshow doorgeeft, is gestegen. Voor het eerst zijn hier ook commerciële radiozenders bij.


    De publieke landelijke radiozenders NPO Radio 1, NPO Radio 2, NPO 3FM, NPO Radio 4, NPO Radio 5 en NPO Radio 6 zenden al langere tijd slideshow uit. NPO probeert bij het kanaal NPO Test nu ook visual radio uit. Vorige week begonnen enkele regionale publieke omroepen met de doorgifte van visuele beelden via DAB+. Sinds vandaag zijn ook de eerste twee publieke regionale omroepen hiermee begonnen. Het gaat om de zenders 8FM en Puur NL. Ook het regionale publieke Omroep Zeeland biedt het logo als visual bij de DAB+ verspreiding in Zeeland en delen van Noord-Brabant en Zuid-Holland.

    Alleen met geschikte DAB+ radio

    Slideshow en visual radio is alleen zichtbaar op hiervoor geschikte DAB+ radio’s die over een grafisch display beschikken. Het bieden van stilstaande beelden – met daarop foto’s, logo’s en informatie – wordt al langere tijd in onder meer Duitsland en het Verenigd Koninkrijk gebruikt. Dat een deel van de Nederlandse radiozenders die via DAB+ te beluisteren zijn nu visuals meezendt, heeft mede te maken met de week van de digitale radio. Deze week besteden landelijke en commerciële omroepen in hun programma’s uitvoerig aandacht aan de mogelijkheid om digitaal via de ether naar radio te luisteren.

    DAB+DABvisual radioMOTSlideshowNPO Radio 1NPO Radio 2NPO 3FMNPO Radio 4NPO Radio 5NPO Radio 6digitaalregionaalradioGroot Nieuws RadioMTV NLROOSBroadcast PartnersRadio M UtrechtRTV N-HRadio GelderlandRadio FlevolandRadio RijnmondRadio WestAmor FMFresh FMRadio DecibelRADIONLUjala RadioVahon AMWILD FM HitradioSleutelstad FMGroot Nieuws RadioRadio Paradijs

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)