Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Meningen verdeeld over Europees omroep plan Kroes

    Het omroep-plan van Eurocommissaris van concurrentie Kroes lijkt weinig steun te krijgen. Een intensiever bemoeienis met publieke omroepen is alleen iets wat commerciële partijen zien zitten.
    Jan-Hein Visser
    15 januari 2009
    comments 0
    Meningen verdeeld over Europees omroep plan Kroes
    In het Europees Parlement bestaat verzet tegen een plan van Europees commissaris Neelie Kroes om zich intensiever met publieke omroepen te gaan bemoeien. Kroes wil nieuwe diensten die omroepen aanbieden gaan toetsen op mogelijke concurrentievervalsing voor commerciële zenders.

    In Nederland is met name de PvdA maar ook SP hier fel op tegen. Diverse PvdA Europarlementariërs maar ook Media minister Plasterk zijn er op tegen dat de vrijheden van de publieke omroepen hierdoor zouden worden beperkt. De Nederlandse publieke omroep zei helemaal niets te voelen voor Brusselse inmenging, maar de Nederlandse Dagbladpers steunt Kroes juist omdat zij nieuwe diensten uit eigen zak moeten investeren.

    In Duitsland zou het intussen 25-jarige RTL maar al te graag zien dat er meer beperkingen aan de publieke omroepen zouden worden opgelegd. Directeur Anke Schäferkord vind het onbegrijpelijk dat de omroepen ARD en ZDF méér dan 20 zenders mogen hebben en ook nog eens online vrijwel onbelemmerd projecten mogen opstarten. Dit gaat volgens RTL steeds meer op oneerlijke concurrentie lijken.
    KroesDagbladpersPublieke OmroepPlasterk

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)