Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Na sportzenders trekt ook filmindustrie hard aan de bel om illegale IPTV

    Hollywood signaleert wereldwijd ruim duizend illegale IPTV-diensten en sluit zich aan bij de sportsector in de strijd tegen piraterij.
    Jarco Kriek
    16 oktober 2026
    comments 0
    Na sportzenders trekt ook filmindustrie hard aan de bel om illegale IPTV
    foto Getty Images

    De Motion Picture Association (MPA) - de belangenorganisatie van de grote Hollywoodstudio’s en Netflix - heeft wereldwijd meer dan duizend illegale IPTV-diensten in beeld. Dit is feitelijk slechts het topje van de ijsberg. Het werkelijke aantal ligt vele malen hoger. De constatering van de Amerikaanse filmindustrie staat in de inzending van de MPA voor de jaarlijkse Notorious Markets List van de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger USTR. Die lijst brengt de beruchtste piraterijmarkten ter wereld in kaart.

     

    Piraterij verhuist naar apps

    Volgens de MPA verschuift illegale IPTV steeds vaker naar apps. Een apart kastje of een website is dan niet meer nodig. Ook groeit het aantal zogeheten hydra-sites. Dit zijn platforms die films, series en tv-zenders op één plek aanbieden en dit zonder abonnement of extra apparatuur.

     

    Sport ging voorop

    De sportsector trekt al langer aan de bel en onderneemt actie. De Spaanse voetbalcompetitie LaLiga schat de schade door piraterij op meer dan 700 miljoen euro per jaar. Spanje blokkeert illegale sportstreams sinds dit voorjaar realtime, Frankrijk volgt met een nieuwe sportwet. In Italië willen DAZN, Sky Italia en de Serie A schadevergoeding van kijkers. Sky stuurde in Ierland sommaties naar zo’n tweehonderd gebruikers.

     

    Ook Nederland

    In Nederland kijken volgens Stichting BREIN zo’n 650.000 huishoudens via illegale IPTV. Dit is een bescheiden schatting, Andere onderzoeken noemen getallen die in enkele gevallen boven de twee miljoen oplopen. BREIN haalde dit jaar al 104 illegale IPTV-diensten offline. Dit zijn echter geen servers – de bron dus – maar onder meer websites die de illegale abonnementen verkopen. Toch houden ESPN en Ziggo Sport van VodafoneZiggo vast aan verkoop via providers. Een los sportabonnement zit er voorlopig niet in. Juist dat jaagt volgens critici kijkers naar het illegale aanbod.

    illegale IPTVpiraterijMPAMotion Picture AssociationNotorious Markets ListUSTRIBCAPMagisTVhydra-sitesLaLigaDAZNSkyBREINESPNZiggo Sportsportrechtensportrechten

    Reacties

  1. TV-TIP Carrie op vrijdag

    Carrie op vrijdag
    NPO 1 om 19:05 uur
    Talkshow (2026) waarin Carrie ten Napel met uiteenlopende gasten praat over onderwerpen die ons allemaal raken, inspireren en verbinden

    TV-TIP Grote gezinnen, grote vakanties

    Grote gezinnen, grote vakanties
    SBS6 om 20:30 uur
    De familie Engel wordt wakker in Italië en gaat op zoek naar verkoeling, maar parkeren bij het Comomeer blijkt lastig. Als het eenmaal is gelukt, is het tijd voor ijsjes. Bij de familie Verhoef gaan de campers weer de weg op, maar niet zonder slag of stoot. In de ene camper vliegen de koffers door de lucht en in de andere stijgen de temperaturen razendsnel. Sabrina probeert haar hoofd koel te houden tussen alle drukte, maar dat valt niet mee. Bij de familie Morlog staat een culturele activiteit op de planning. Ze gaan op jeepsafari en dompelen zich onder in de Turkse cultuur. Waar Lamani helemaal opleeft, schiet er bij Wesley paniek in wanneer de jeeps dicht langs de afgrond rijden. De Den Hollandertjes doen iets uitzonderlijks tijdens hun bezoek aan Parijs: ze splitsen voor het eerst op. De meiden gaan shoppen, terwijl de mannen een ander plan hebben.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)