Nederlandse leeuwinnen veel bekeken

De Nederlandse leeuwinnen, zoals het vrouwenvoetbalteam zich gekscherend noemt, hebben veel kijkers weten te trekken. De halve finale van het EK was de eerste vrouwenvoetbalwedstrijd die live via de Nederlandse publieke omroep te bekijken was.
In de halve finalestrijd tegen Engeland zagen bijna 1,5 miljoen Nederlanders de leeuwinnen, met een laat in de tweede verlenging gescoord doelpunt, met 2-1 van Engeland verliezen. Daarmee was het zeker niet het best bekeken programma van de avond. Die eer ging naar Andre Rieu die later op de avond iets meer dan 2 miljoen kijkers wist te binden met het tweede deel van zijn openlucht concert op het Maastrichtse Vrijthof.
Het was overigens niet de eerste keer dat vrouwenvoetbal live op de Nederlandse televisie te zien was. Commerciële omroep Eurosport alle wedstrijden van de Nederlandse leeuwinnen tijdens het EK live, en ook in native HD, uitgezonden.






