Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NET 5 3D vanmiddag gestart bij Ziggo

    Vanaf vandaag is op het 3D-demokanaal van Ziggo de eerste Nederlandse 3D-zender NET 5 3D van SBS Broadcasting te zien.
    Jarco Kriek
    28 september 2010
    comments 0
    NET 5 3D vanmiddag gestart bij Ziggo

    Het eerste Nederlandse 3D-kanaal is een feit. Vanmiddag is NET 5 3D officieel van start gegaan bij de grootste Nederlandse digitale televisie-aanbieder Ziggo. Het 3D-kanaal is bij Ziggo in de digitale zenderlijst te vinden op voorkeuzeplek 15. Al eerder sloten SBS Broadcasting en Ziggo een distributie-overeenkomst voor dit 3D-kanaal.

    Op NET 5 3D zijn dezelfde programma’s te zien als op het reguliere kanaal, maar dan in 3D. SBS, eigenaar van NET 5, gebruikt de komende maanden om te experimenteren en ervaring op te doen met de mogelijkheden en onmogelijkheden van de 3D-techniek op televisie. Ziggo heeft kanaal 15 beschikbaar gesteld als 3D-demokanaal. Klanten van Ziggo met een 3D TV en bijbehorende bril kunnen gebruik maken van deze Europese primeur.

    SBS en Ziggo streven er naar om televisiekijken steeds meer een belevenis te maken. Is het uitzenden van beelden in HD (High Definition) al een intensievere kijkervaring dan het kijken naar standaard kleurenbeelden, met 3D televisie worden de beelden nog levensechter en wordt tv-kijken pas echt een emotionele belevenis. 

    André Kreuzen, Zakelijk Directeur SBS: “Met deze 3D-uitzendingen willen we, samen met een aantal partners waaronder Ziggo, ervaring opdoen met 3D-techniek op televisie. Er is nog veel onbekend. Zowel technisch als organisatorisch komt er van alles bij kijken en dat willen we graag in kaart brengen. We gaan een deel van de programma’s ‘opwaarderen’ naar 3D, maar ook zelf native-3D content maken. Dankzij het 3D-demokanaal van Ziggo kunnen bezitters van een 3D TV die klant zijn bij dit bedrijf, het experiment meebeleven.”

    Commercieel Directeur van Ziggo Marcel Nijhoff: “Enige tijd terug hebben we al aangegeven dat wij de 3D techniek hebben, maar dat er nu nog content beschikbaar moest komen. Nu SBS de zender NET 5 in 3D beschikbaar stelt, hebben wij in één keer voldoende 3D-content om met ons demokanaal te starten.”. Volgens Nijhoff zal dit kanaal op termijn ook nog andere 3D-content bevatten, maar vormen de programma’s van SBS een belangrijk deel.


    3D3D-TVNET 5 3DZiggoSBS Broadcasting

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Jongens

    Zappbios: Jongens
    NPO 3 om 15:35 uur
    Na de dood van hun moeder wonen Sieger en zijn oudere broer Eddy samen met hun vader Theo. Eddy wil graag motorcrossen, maar dat mag niet van zijn bezorgde vader. Sieger doet fanatiek aan atletiek. Bij de trainingen ontmoet hij hoogspringer Marc. Terwijl om hem heen nieuwe liefdes openbloeien, ontdekt ook Sieger de liefde.

    TV-TIP Stand van Nederland

    Stand van Nederland
    NPO 2 om 22:35 uur
    Sam Hagens en Josse de Voogd lopen door het Zeeuwse Zuid-Beveland, van de gemeente Goes naar de gemeente Reimerswaal. Geloof, traditie en gemeenschapszin zijn hier nauw verweven met het dagelijks leven. Maar hoe vertaalt dit zich naar de politieke keuzes van vandaag?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)