Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Netflix voelt tegenwind en ontslaat personeel

    De slechte financiële resultaten en het verlies van klanten is de oorzaak dat de Amerikaanse streamingdienst Netflix gaat snijden in het personeelsbestand.
    Jarco Kriek
    19 mei 2022
    comments 0
    Netflix voelt tegenwind en ontslaat personeel

    Netflix ontslaat 150 van de 11.000 werknemers die wereldwijd bij het bedrijf in dienst zijn. De meeste ontslagen vallen in Amerika bij de afdeling kleinere films. Opvallend is dat ook bij de afdeling originele content en dramaseries ontslagen vallen. Netflix moet zich vooral met eigen content – de zogenaamde Netflix Originals – onderscheiden van internationale concurrenten als Disney+ en HBO Max. Het maken van eigen content is echter zeer prijzig. Om deze eigen content te laten maken moet Netflix bij banken aankloppen.

     

    Slechte tijden

    Netflix is nog steeds met grote voorsprong leider op de internationale streamingmarkt. De vooruitzichten zijn echter niet gunstig. Analisten verwachten dat het abonneeverlies bij Netflix in de toekomst alleen maar sneller gaat, terwijl concurrenten Disney+ en HBO Max met veel eigen content de abonneecijfers zullen zien stijgen. Dit heeft naast het aanbod ook met de prijsstelling van de Netflix-concurrenten te maken. The Walt Disney Company (Disney+) en Warner Bros. Discovery (HBO Max) hebben een solide financieel fundament met veel eigen vermogen. Daarnaast beschikken beide bedrijven over eigen tv-zenders, productiebedrijven en filmbedrijven die in de afgelopen tientallen jaren veel eigen films en series hebben laten maken. Deze content werd voorheen in licentie ook aan Netflix geleverd, maar wordt nu exclusief behouden voor de eigen streamingdiensten. Dit maakt het aanbod van Netflix minder interessant.

    NetflixOTTstreamingdienstkwartaalcijfersconcurrentiefilmsseriesDisney+HBO Max

    Reacties

  1. TV-TIP Urk!

    Urk!
    SBS6 om 20:30 uur
    Derre wil na bijna vijftig jaar ineens leren autorijden. Tony vreest vooral voor lakschade, dus vindt haar eerste rijles voor de zekerheid plaats op een industrieterrein. Mathilde schakelt vader Jelle in om de kinderkamers op te knappen, maar samenwerken blijkt lastig. Teuns verbouwing is bijna klaar en Ap helpt met de inrichting. Ook organiseren Bert en Matthijs een verrassingsfeest voor de jarige Teun.

    TV-TIP Hunted

    Hunted
    NPO 1 om 20:40 uur
    Carolien en Dries onderzoeken een moord in een natuurgebied. Het eerste spoor leidt naar een verward persoon. Carolien neemt na contact met Karel Zoet een onverwachte beslissing. Noucha en Stan onderzoeken de dood van een conciërge in een dronehal. Hij lijkt te zijn doodgeschoten, maar de kogel is zoek.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)