Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Netflix ziet omzet stijgen na actie tegen accountsharing

    Maatregelen die voorkomen dat abonnees hun abonnement delen hebben voor Netflix in Amerika tot een hogere inkomstenstroom geleid.
    Jarco Kriek
    12 juni 2023
    comments 1
    Netflix ziet omzet stijgen na actie tegen accountsharing
    Foto ProShots

    Uit de eerste onderzoeken die in Amerika zijn gedaan, bleek het aantal nieuwe aanmeldingen minimaal te zijn verdubbeld. Daarbij lag de piek zelfs hoger dan tijdens de coronaperiode, toen mensen werd geadviseerd thuis te werken. Gemiddeld kreeg Netflix meer dan 70.000 aanmeldingen van nieuwe abonnementen per dag, met pieken die boven de 100.000 lagen.

     

    Opzeggingen

    Netflix kreeg mede vanwege de accountsharingmaatregelen ook te maken met opzeggingen. Het aantal opzeggingen was echter veel lager dan de nieuwe aanmeldingen. Onder de streep heeft Netflix dan ook te maken met een toename van het aantal abonnees en dus een hogere omzet. Dit was de reden dat Netflix ervoor koos om het delen van abonnementen aan banden te leggen.

     

    Wat is accountsharing?

    Bij accountsharing wordt een legaal abonnement door de abonnee gedeeld met familie, vrienden en/of kennissen buiten de eigen woning. Het abonnement wordt dus door meer personen gebruikt dan eigenlijk is toegestaan. Streamingdiensten als Netflix, Disney+, Videoland en HBO Max lopen hierdoor inkomsten mis. Er zijn ook diensten, zoals Viaplay, die juist wijzen op de mogelijkheid om het abonnement en de kosten te delen.

    NetflixOTTonlinestreamingdienstabonnementabonnement delenaccountsharing

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Dolfje Weerwolfje

    Zappbios: Dolfje Weerwolfje
    NPO 3 om 15:25 uur
    Dolfje weet niet wat hem overkomt wanneer hij op de nacht van zijn zevende verjaardag verandert in een wit pluizig dier: een wolfje. Bij het licht van de volle maan springt hij uit het raam van zijn kamertje, de vrijheid tegemoet. Hij rent door het park en de tuin van de buren, vrolijk jagend op eenden en kippen. Als het licht wordt keert hij doodmoe huiswaarts, om een paar uur later wakker te worden als jongetje. Zijn pleegbroertje Timmie vindt het vet en doopt hem 'Dolfje weerwolfje'. De gevoelige Dolfje wil helemaal geen weerwolfje zijn. Hij is bang dat zijn pleegouders hem niet meer willen als ze ontdekken wie hij werkelijk is.

    TV-TIP Een jaar in vogelvlucht

    Een jaar in vogelvlucht
    NPO 2 om 20:30 uur
    Na de zomermaanden verandert Nederland van gezicht. De vakantie is voorbij, we moeten weer aan de slag, naar school, aan het werk. En dat doen we door weer en door wind. De herfst is in aantocht, met alle regenbuien en stormen die daarbij horen. In Amsterdam duikt Huub onder de grond om te onderzoeken waar al dat overtollige water blijft. Aan de kust wacht jutter Jan rustig op de aanzwellende wind, voor mensen als hij is dit nou juist de periode waarin het hart sneller gaat kloppen. Op de Veluwe staat de herfst traditioneel in het teken van het wildseizoen, terwijl op de boerderij van boer Jelmer nu de oogsttijd aanbreekt. Tijd voor Huub om daar weer eens een kijkje te nemen.

    Interview

    • *

      Floortje Dessing

      Floortje over de oceaan

      In Floortje over de oceaan gaat Floortje Dessing op zoek naar mensen die zich volop inzetten voor het behoud van het zeeleven.
      Reacties0 reactie(s)