Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Nieuwe app NPO luistert met tv-programma mee

    De NPO gaat bij de nieuwe app voor tablet en smartphone een nieuwe techniek gebruiken waarbij het apparaat meeluistert tijdens het bekeken tv-programma.
    Jarco Kriek
    16 oktober 2014
    comments 3
    Nieuwe app NPO luistert met tv-programma mee
    Foto: ANP

    De NPO gaat bij de nieuwe app voor tablet en smartphone een nieuwe techniek gebruiken waarbij het apparaat meeluistert tijdens het bekeken tv-programma. Dat meldt Emerce.

    De app wordt later deze week aan de pers gepresenteerd en komt voor de eindgebruiker beschikbaar. De meeluister-techniek werd enkele jaren geleden voor het eerst in Nederland op het Mediapark Jaarcongres gedemonstreerd. Met de vernieuwde app kan de NPO bij haar tv-programma’s een volwaardige tweede schermfunctie aan kijkers aanbieden. Met behulp van zogenaamde cuetonen - die onhoorbaar bij het tv-signaal worden meegezonden - wordt via de NPO-app op tablet of smartphone aanvullende relevante informatie over het programma zichtbaar. Het Eindhovense bedrijf Civolution is verantwoordelijk voor de meeluister-techniek. De NPO gaat als eerste in Nederland deze techniek gebruiken.

    STER Extra

    De NPO gaat de nieuwe luistertechniek toepassen bij een deel van de programma’s die op de landelijke tv-zenders NPO 1, NPO 2 en NPO 3 wordt uitgezonden. De toegevoegde informatie bestaat onder meer uit verrijkte EPG-data, tweede scherm applicaties, websites van de programma’s en bijbehorende social media, gerelateerde on-demand content en informatie over het volgende programma. Ook wordt in de nieuwe NPO-app STER Extra geïmplementeerd. Hierdoor kan de gebruiker van de app ook interactieve reclames bekijken.

    NPOappNPO 1NPO 2NPO 3NPO1NPO2NPO3smartphonetabletmeeluisterluistertechniekuitzendsignaalCivolutionEindhoveninnovatietweede schermEPGinformatieaanvullendSTERSTER Extrainteractief

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)