Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Nieuwe Belgische kinderzender Kadet opvolger JIM

    Belgische kijkers krijgen eind december een nieuwe kinderzender. Kadet wordt een nieuwe concurrent van Medialaan voor de VRT-zender Ketnet. Jim TV wordt als jongerenkanaal opgedoekt.
    Jan-Hein Visser
    27 november 2015
    comments 2
    Nieuwe Belgische kinderzender Kadet opvolger JIM
    Belgische kijkers krijgen eind december een nieuwe kinderzender. Kadet wordt een nieuwe concurrent van Medialaan voor de VRT-zender Ketnet. Jim TV wordt als jongerenkanaal opgedoekt.

    Waar Ketnet als zendernaam door de VRT is bedacht met de verwijzing naar Ketjes (een Brusselse term voor baldadige kereltjes) is Kadet een woordspeling op 'bolletje', maar ook op stoere jongens. De nieuwe zender van Medialaan werd dan ook aanvankelijk gepresenteerd als zender speciaal voor jongens. Dit leidde tot de nodige kritiek. Medialaan presenteert de nieuwe kinderzender nu breder. Op het nieuwe kanaal zijn vanaf 18 december actiereeksen te zien als Star War Rebels, Ultimate Spiderman en Transformers. Veel komt bij Disney vandaan.

    Lineaire jongerenzenders gaan uit

    Kadet is de nieuwe kinderzender die het signaal van JIM invult. JIM TV zendt op 16 december voor het laatst uit. Daarmee gaat weer een zender uit de lucht die zich op jongeren richtte. Ook BBC Three gaat begin volgend jaar definitief stoppen, althans als lineaire zender, omdat de doelgroep amper meer televisie kijkt op die manier.

    VTMMedialaanBBC ThreeKadetJIM TV

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Vivienne van den Assem

      Nederland met vakantie

      Vivienne van den Assem presenteert Nederland met Vakantie. Dat is, zeg maar, een mix van Hart van Nederland, RTL Boulevard, Campinglife en MAX Vakantieman.
      Reacties0 reactie(s)

    Veronica Superguide