Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Nieuwe internetsite Digital Radio+ volgende stap uitrol DAB+

    Met de komst van de vernieuwde internetsite van Digital Radio+ is een nieuwe volgende stap in de uitrol van DAB+ in Nederland gezet.
    Jarco Kriek
    25 september 2015
    comments 6
    Nieuwe internetsite Digital Radio+ volgende stap uitrol DAB+

    Met de komst van de vernieuwde internetsite van Digital Radio+ is een nieuwe volgende stap in de uitrol van DAB+ in Nederland gezet. In Nederland zijn steeds meer zenders via DAB+ te beluisteren.


    Digital Radio+ is een samenwerking van landelijke publieke en commerciële zenders en de regionale omroepen verenigd in Stichting ROOS. De internetsite van Digital Radio+ informeert de bezoeker over de mogelijkheden en de voordelen van DAB+ ontvangst in Nederland. De update van de nieuwe site werd begin september al verwacht. Jacqueline Bierhorst – project directeur van Digital Radio NL – bevestigt de komst van de vernieuwde internetsite vandaag aan Totaal TV.

    Meer DAB+ steunzenders

    DAB+ wordt de komende maanden in Nederland nog verder uitgebreid. Als eerste wordt de ontvangst in Nederland in de laatste maanden van dit jaar verbeterd. De NPO rolt voor het eigen DAB+ netwerk fase3 uit. Dat houdt in dat met de komst van bijna dertig nieuwe steunzenders er een vrijwel landelijk dekkend netwerk voor buitenhuis ontvangst voor het einde van 2015 operationeel is. Ook de landelijke commerciële omroepen investeren in verbetering van de ontvangst. Ze volgen het voorbeeld van de NPO en brengen meer steunzenders in de lucht om digitale ontvangst van radiozenders te verbeteren.

    Aanbod DAB+ wordt groter

    Ook het zenderaanbod via DAB+ wordt in de komende maanden groter. De NPO brengt in 2016 meer zenders – waaronder het Nederlandstalige NPO Sterren.nl – digitaal in de lucht. Het DAB+ aanbod werd op 1 september al uitgebreid met tientallen publieke en commerciële regionale zenders. In de komende maanden komen er op de frequentiemuxen van de regionale omroepen meer nieuwe zenders bij. Het ministerie van Economische Zaken heeft via toezichthouder Agentschap Telecom uitzendvergunningen voor restbandbreedte op de regionale frequentiemuxen verdeeld. Naar verwachting beginnen deze uitzendingen binnen afzienbare termijn.

    DAB+DABdigital radio plusdigital radio+digital radio +digital radio Nederlanddigital radio NLdigitaalregionaalradioGroot Nieuws RadioMTV NLROOSBroadcast PartnersRadio M UtrechtRTV N-HRadio GelderlandRadio FlevolandRadio RijnmondRadio WestAmor FMFresh FMRadio DecibelRADIONLUjala RadioVahon AMWILD FM HitradioSleutelstad FMGroot Nieuws RadioRadio Paradijs

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)