Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Nieuwe tegenslag voor HD DVD

    Het grootste Amerikaanse elektronicaconcern Best-Buy haalt alle HD-DVD spelers en afspeelmedia uit het assortiment.
    Jarco Kriek
    16 februari 2008
    comments 0
    Nieuwe tegenslag voor HD DVD
    Tegenslag na tegenslag krijgt Toshiba met betrekking tot HD-DVD te verwerken. Dit keer haalt het grootste Amerikaanse elektronicaconcern Best-Buy alle HD-DVD spelers en afspeelmedia uit het assortiment.

    Hiermee wordt de ondersteuning van HD-DVD door zowel de Amerikaanse filmhuizen, filmdistributeurs als de detailhandel steeds beperkter. Eerder deze week maakte de Amerikaanse online videotheek Netfix ook al bekend te stoppen met het voeren van HD-DVD afspeelmedia in het leen- en koopassortiment.

    Best-Buy zegt haar beslissing te hebben genomen om zich geheel te kunnen concentreren op de ontwikkelingen rondom Blu-ray. Blu-ray is de concurrent van HD-DVD in de strijd om de toekomstige wereldstandaard van de High Definition DVD.

    Netfix zegt in een reactie dat de tijd is aangebroken dat de gehele filmindustrie zich richt op één uitzendstandaard. Met de huidige stand van zaken kan een weloverwogen keuze alleen maar uitkomen bij Blu-ray.

    Op dit moment wordt door meer dan 85 procent van de kopers van HD-afspeelmedia gekozen voor Blu-ray. Ook bijna alle grote Amerikaanse filmhuizen hebben besloten zich exclusief te binden aan Blu-ray.

    Nadeel van Blu-ray is dat de spelers op dit moment de huidige DVD niet ondersteunen, en deze schijfjes dus niet kunnen worden afgespeeld met een Blu-ray speler.
    HD DVDBlu-rayNetfixBest-Buy

    Reacties