Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NOS volgt beladen CDA-congres op de voet

    De NOS zet zaterdag groot in bij de verslaggeving van het CDA-congres. Dit zogenaamde najaarscongres start om 10.00 uur in de Jaarbeurs in Utrecht. Het congres is beladen omdat de situatie rond asielzoeker Mauro wordt besproken.
    Jarco Kriek
    28 oktober 2011
    comments 0
    NOS volgt beladen CDA-congres op de voet

    De NOS zet zaterdag groot in bij de verslaggeving van het CDA-congres. Dit zogenaamde najaarscongres start om 10.00 uur in de Jaarbeurs in Utrecht. Het congres is beladen omdat de situatie rond asielzoeker Mauro wordt besproken.

    Minister Leers van het CDA wil Mauro – ondanks dat hij al bijna 10 jaar in Nederland is – geen asiel verlenen waardoor hij feitelijk Nederland uit moet. Een politiek debat – de laatste strohalm voor Mauro om in Nederland te kunnen blijven – dat gisteren in Den Haag begon ontaarde in de afgelopen nacht in een vreemde situatie doordat de oppositie die voor het eerst in lange tijd een hard gezamenlijk blok vormde door onrust in de CDA-fractie het voor elkaar kreeg dat er pas volgende week dinsdag de diverse moties die Mauro in Nederland zouden kunnen houden in de Tweede Kamer in stemming komen.

    Binnen de CDA-fractie zouden in ieder geval twee Kamerleden – Ferrier en Koppejan – één of meer moties van de oppositie willen steunen. Op het CDA-congres moet duidelijk worden of de twee CDA-fractieleden die moeite met de uitzetting van Mauro hebben vanuit de partij steun krijgen. Als dit het geval is kan er binnen het CDA een tweespalt ontstaan dat op langere termijn gevolgen voor de stabiliteit van het minderheidskabinet van Mark Rutte kan hebben. Gedoogpartner PVV wil in ieder geval dat het kabinet besluit om Mauro het land uit te zetten. In ieder geval heeft het CDA gisteren imagoschade opgelopen. Zo was op tv-zender Politiek 24 gisteren weer de dichte deur van de fractiekamer van het CDA weer lange tijd in beeld. En was hashtag #dedeur weer veel gebruikt op de sociale media Twitter.

    De NOS volgt het CDA-congres zaterdag 29 oktober op de voet. Vanaf 10.00 uur is het gehele congres integraal op het digitale themakanaal Politiek 24 te volgen. Op Nederland 1 zijn vanaf 09.00 uur extra edities van het NOS Journaal te zien waarin de televisiekijker op de hoogte wordt gebracht van de ontwikkelingen tijdens het congres. Op Radio 1 wordt vanaf 10.00 uur regelmatig geschakeld naar de Jaarbeurs in Utrecht.

    NOSPolitiek 24Nederland 1Radio 1NOS JournaalRadio 1 JournaalCDAMauroLeers#dedeur

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)