Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NPO gooit half miljoen euro over de balk

    Een literair programma dat AVROTROS voor NPO 2 heeft laten maken, wordt niet op deze zender uitgezonden. Het programma heeft een half miljoen euro aan belastinggeld gekost.
    Jarco Kriek
    17 maart 2017
    comments 0
    NPO gooit half miljoen euro over de balk

    Het programma Schrijvers in de lage landen dat voor NPO 2 is gemaakt, verhuist naar digitaal themakanaal Cultura en regionale omroep RTV Rijnmond. Dat meldt NRC. Het programma omvat 25 portretten van Nederlandse schrijvers met een lengte van een kwartier per portret. De programmakosten van een half miljoen euro waren gerechtvaardigd door uitzending op NPO 2. Maar nu het programma op digitaal themakanaal Cultura, gemiddeld aantal kijkers iets meer dan twintigduizend, en RTV Rijnmond wordt uitgezonden, zijn de programmakosten gelet op het verwachte aantal kijkers veel te hoog.

     

    Past niet bij NPO 2

    NPO 2-zendermanager Gijs van Beuzekom kan niet vertellen waarom Schrijvers in de lage landen uiteindelijk niet op NPO 2 wordt uitgezonden en verwijst naar AVROTROS. Deze zegt dat het programma voor NPO 2 niet breed toegankelijk is en daarom beter past op digitaal themakanaal Cultura omdat hier de doelgroep, de goed ingevoerde cultuurliefhebber, beter bereikt wordt.

    NPOpublieke omroepAVROTROSNPO 2NPO CulturaCulturaRTV Rijnmondbelastinggeldsubsidie

    Reacties

  1. TV-TIP Droomland Koerdistan

    Droomland Koerdistan
    NPO 2 om 23:00 uur
    Maila Ahmad begint haar zoektocht bij de Koerdische diaspora in Europa. In Stockholm ontdekt ze hoe sterk het verlangen naar Koerdistan blijft leven, ook onder haar eigen generatie. Ze ziet hoe kunstenaars en bezoekers samen een groot festival omvormen tot een gedroomd Koerdistan. Maar hoe Koerdisch voelt Maila zich eigenlijk zelf? Na het afscheid van haar bezorgde ouders vertrekt ze naar het land dat ze vooral kent uit hun verhalen.

    TV-TIP NPO Doc: In Transit

    NPO Doc: In Transit
    NPO 3 om 22:10 uur
    Indigo zoekt naar een manier van leven buiten vaste genderkaders en de verwachtingen van anderen. In de ballroomscene en de queer community vindt Indigo ruimte om te experimenteren met identiteit en expressie. Ook daar ontstaan verwachtingen over hoe iemand zich identificeert en presenteert. Terwijl Indigo fysiek en mentaal verandert, groeit de behoefte om daarvan los te komen. In gesprekken met vrienden, tijdens het trainen in de fitness en op momenten van reflectie probeert Indigo steeds dichter bij zichzelf te komen.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)