Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NPO houdt vast aan FM-pakket voor 3FM

    3FM gaat niet op uitsluitend digitale en online distributie over. De NPO heeft laten weten vast te willen houden aan het FM-pakket omdat dit onontbeerlijk is voor de jongerenzender.
    Jan-Hein Visser
    12 december 2017
    comments 2
    NPO houdt vast aan FM-pakket voor 3FM
    Foto ANP

    Het door vele partijen geopperde idee om 3FM van haar FM-zenders te halen en alleen nog via DAB+ en online te laten uitzenden, is door de NPO officieel getorpedeerd. Radio 5 gaat die plek niet innemen en moet het blijven doen met digitale distributie. De NPO vindt de FM-frequentie onontbeerlijk voor de jongerenzender 3FM, ondanks dat jongeren steeds meer online gaan en 3FM massaal luisteraars blijft verliezen. Wie de luistercijfers van Radio 5, dat zich op ouderen richt, naast die van 3FM legt, ziet dat die zender het zonder FM-pakket verhoudingsgewijs zeer goed doet. Veel luisteraars willen NPO Radio 5 graag op FM horen, omdat het bereik via DAB+ minder groot is. NPO Radio 5 mist sinds het stopzetten van de middengolf ook de luisteraars die met de auto onderweg zijn.

     

    In Duitsland omgekeerde conclusie

    De Beierse publieke omroep BR in Duitsland denkt geheel anders over een vergelijkbare kwestie. Het idee om BR Klassik van de FM te halen voor het tot op heden enkel digitaal verspreid jongerenkanaal Puls is van de baan. Dit kwam door druk van commerciële partijen, maar ook omdat de leiding van de omroep ziet dat de jongeren juist in de afgelopen jaren massaal online naar de jongerenzender BR Puls zijn gaan luisteren. En de oudere luisteraars, die veel vaker een zender als BR Klassik inschakelen, blijven de analoge FM-distributie meer trouw.

    3FMNPONPO Radio 5Bayerischer RundfunkBR KlassikRadioDAB+NPO RadioLuistercijfers

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Het dagboek van Bert

    Zappbios: Het dagboek van Bert
    NPO 3 om 15:30 uur
    De dertienjarige Bert wil de coolste jongen van de school worden. Hij denkt dat hij verliefd is op de twee jaar oudere, razend populaire, Leila en ziet daardoor niet hoe Leila's zusje Amira naar hem kijkt. Als Bert een geheim dagboek vindt bij de zussen thuis, begint een levendig liefdesverhaal over leugens, nepnieuws en de superheld Lynx. Maar is het wel zo slim om andermans dagboek te lezen?

    TV-TIP Frontlinie

    Frontlinie
    NPO 2 om 20:25 uur
    De reis voert langs de plekken waar de Amerikaanse bemoeienis met Cuba diepe sporen heeft achtergelaten: Guantanamo Bay en Varkensbaai, waar de laatste mislukte invasie plaatsvond. Tien jaar na de dood van Fidel Castro blijken Cubanen zich vrij te voelen om openlijk kritiek op het beleid van de eigen regering uit te spreken.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)