Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    NPO wil meer geld van aanbieders voor doorgifte zenders

    De Nederlandse publieke omroep (NPO) gaat ervan uit dat de inkomsten vanwege distributie van zenders door tv-aanbieders vanaf 2016 hoger is. Dat blijkt uit de meerjarenbegroting.
    Jarco Kriek
    20 oktober 2015
    comments 11
    NPO wil meer geld van aanbieders voor doorgifte zenders
    Foto: ANP

    De Nederlandse publieke omroep (NPO) gaat ervan uit dat de inkomsten vanwege distributie van zenders door tv-aanbieders vanaf 2016 hoger is. Dat blijkt uit de meerjarenbegroting.


    Aanbieders zijn vanwege de must carry-status verplicht om de drie landelijke tv-zenders NPO 1, NPO 2 en NPO 3 alsmede de vijf landelijke radiozenders NPO Radio 1, NPO Radio 2, NPO 3FM, NPO Radio 4 en NPO Radio 5 aan alle klanten aan te bieden. Ondanks deze – in de Mediawet gestelde – verplichting dienen aanbieders wel voor doorgifte van de zenders aan de NPO te betalen. Dat geldt ook voor alle andere NPO-zenders die in zenderpakketten van aanbieders worden aangeboden. De distributievergoeding is onder meer de reden dat de digitale themakanalen van de publieke omroep bij vrijwel alle aanbieders alleen bij afname van een aanvullend tv-abonnement bekeken kunnen worden.

    Acht miljoen euro per jaar

    De NPO denkt hogere inkomsten te kunnen genereren bij de distributieverkoop van deze digitale themakanalen, ondanks dat het aantal digitale themakanalen vanaf volgend jaar wordt teruggebracht. De NPO verwacht bij aanbieders rond de acht miljoen euro per jaar op te kunnen halen voor de doorgifte van de overgebleven digitale themakanalen NPO Nieuws, NPO Politiek, NPO Cultura, NPO 101 en het deelkanaal NPO Best/NPO  Zapp Xtra.

    NPOpublieke omroepdistributiedoorgiftedoorgiftevergoedingaanbiedersdistributuersZiggoKPNM7 GroupCanalDigitaalOnline.nlTele2VodafoneNPO 1NPO 2NPO 3NPO Radio 1NPO Radio 2NPO 3FMNPO Radio 4NPO Radio 5NPO NieuwsNPO PolitiekNPO CulturaNPO 101NPO Best/NPO

    Reacties

  1. TV-TIP Zappbios: Jippie No More!

    Zappbios: Jippie No More!
    NPO 3 om 15:30 uur
    Als Gail, de oudste zus van Jaap Peter (Jippie), gaat trouwen, komt de hele familie bij elkaar in het grote landhuis van opa Willem. Samen willen ze er een groot feest van maken. Dat blijkt lastig wanneer Jippie voor het eerst verliefd wordt op Lily, die meer oog lijkt te hebben voor zijn zusje Joe.

    TV-TIP Wind River

    Wind River
    NPO 3 om 20:20 uur
    Jager Cory Lambert ontdekt in het besneeuwde indianenreservaat Wind River het levenloze lichaam van een jonge vrouw. Het achttienjarige slachtoffer Natalie Hansen blijkt te zijn verkracht en vermoord. De onervaren FBI-agente Jane Banner komt de zaak onderzoeken, maar beseft al snel dat ze weinig van het gebied en zijn bewoners begrijpt. Cory besluit haar te helpen en samen met politieofficier Ben Shayo proberen ze de daders van deze gruwelijke misdaad op te sporen.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)