Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Odido begonnen met informeren klanten: dit moet je doen na stelen gegevens miljoenen klanten

    Een gevoelige tik op de neus van Odido. De provider is slachtoffer van een cyberaanval. Hierbij zijn gegevens van miljoenen klanten buitgemaakt.
    Jarco Kriek
    12 februari 2026
    comments 13
    Odido begonnen met informeren klanten: dit moet je doen na stelen gegevens miljoenen klanten

    De virtuele deuren bij Odido moeten wagenwijd open hebben gestaan. Bij de cyberaanval zijn namelijk de gegevens van 6,2 miljoen klanten van het telecombedrijf buitgemaakt. Het gaat hierbij om naam en adresgegevens en de bankrekeningnummers van klanten van Odido. De provider onderzoekt op dit moment het exacte aantal klanten waarvan de persoonlijke gegevens zijn gestolen. Odido heeft de cyberaanval en de hieruit voortkomende diefstal van persoonsgegevens bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gemeld.

     

    Onderzoek

    Het datalek kwam het afgelopen weekend voor het eerst in zicht bij de telecomprovider. Direct daarna werd een onderzoek ingesteld. Odido is inmiddels begonnen met het informeren van klanten waarvan wordt vermoed dat de persoonsgegevens gestolen zijn. Het bedrijf denkt ongeveer twee dagen nodig te hebben om alle klanten waarvan het vermoeden bestaat dat hun persoonlijke gegevens zijn gelekt te informeren. In het e-mailbericht wijst Odido op verschillende manieren waarop de gestolen informatie door internetcriminelen kunnen worden misbruikt. Odido waarschuwt onder meer niet direct te reageren op e-mailberichten en sms-berichten die uit naam van Odido worden verzonden. Daarbij moet bijvoorbeeld goed gekeken worden naar de afzender van een e-mail. Bij twijfel kan het beste contact worden opgenomen met de klantenservice van Odido alvorens op een link in een bericht te drukken.

     

    Omvang

    Het datalek bij Odido is direct het grootste bekend gemaakte datalek ooit in Nederland. Nog nooit eerder maakte een bedrijf bij toezichthouder AP melding van een dergelijk groot datalek.

    Odidointernetinternetcriminelencyberaanval

    Reacties