Odido zet FWA Klik&Klaar in als back-up voor glasvezel

Glasvezel is voor de meeste bedrijven de standaard internetverbinding. Snel, stabiel en betrouwbaar. Maar wat als die ene kabel het begeeft door graafschade of een storing? Dan ligt het hele bedrijfsproces stil.
Tweede levenslijn via 5G
Odido promoot Fixed Wireless Access (FWA) als oplossing voor dat probleem. FWA is beter beken onder de naam Klik&Klaar en maakt gebruik van het mobiele 5G-netwerk. Het werkt volledig onafhankelijk van de vaste lijn. Bij uitval van glasvezel schakelt het verkeer automatisch over naar de draadloze verbinding. Graafwerkzaamheden raken de verbinding niet, omdat FWA via de lucht werkt in plaats van via een kabel in de grond.
Twee varianten beschikbaar
De provider biedt twee pakketten aan: 5G Internet voor Bedrijven met downloadsnelheden tot 300 Mbit/s en een Pro-variant die tot 500 Mbit/s haalt. Volgens Odido is de oplossing vooral interessant voor bedrijven die volledig in de cloud werken, digitale telefonie gebruiken of afhankelijk zijn van realtime systemen zoals pin- en kassasystemen.









