OPTA in de fout bij straffen KPN
Toezichthouder OPTA is in de fout gegaan bij het bestraffen van KPN. Het had het telecombedrijf niet volledig mogen uitsluiten bij de aanbesteding van vaste telefonie bij de rijksoverheid in 2010.
25 maart 2013
comments 0

Foto: ANP
Toezichthouder OPTA is in de fout gegaan bij het bestraffen van KPN. Het had het telecombedrijf niet volledig mogen uitsluiten bij de aanbesteding van vaste telefonie bij de rijksoverheid in 2010.
Juist door het handelen van telecomwaakhond OPTA is volgens
het College van Beroep (CBb) voor het bedrijfsleven een
concurrentiebelemmerende situatie ontstaan. Dit meldt Tweaker.net. Bij de
overheidsaanbesteding wist KPN een korting te bedingen, waardoor het een
aantrekkelijker aanbod dan concurrenten kon maken. Het CBb stelt in hoger
beroep dat KPN hiermee een grens heeft overschreden, maar vindt de straf van de OPTA
te hard. De OPTA had wel maatregelen tegen KPN mogen nemen, maar hen niet bij de
aanbesteding mogen uitsluiten.
Dubbelrol KPN
KPN was niet alleen als aanbieder van vaste telefonie bij deze aanbesteding betrokken. Het was ook de wholesale-leverancier voor de andere bedrijven die vaste telefoniediensten aan de rijksoverheid wilde leveren. KPN wist uiteindelijk de aanbesteding te winnen, maar na een klacht van Tele2 oordeelde de OPTA dat KPN werd uitgesloten. Hierdoor kreeg Tele2 alsnog het contract. De OPTA zegt de uitspraak van het CBb te bestuderen. Bij KPN heeft men na deze uitspraak de focus op het vervolgtraject. Er loopt over deze aanbesteding namelijk nog een hoger beroep van KPN tegen de OPTA.KPNOPTACollege van Beroep voor het bedrijfslevenCPbaanbestedingTele2wholesalevaste telefonie