Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Petitie moet komst glasvezel in Apeldoorn afdwingen

    Inwoners van Apeldoorn willen via een petitie de komst van een glasvezelnetwerk in meer wijken bij glasvezelexploitant Reggefiber afdwingen.
    Jarco Kriek
    26 september 2014
    comments 20
    Petitie moet komst glasvezel in Apeldoorn afdwingen

    Inwoners van Apeldoorn willen via een petitie de komst van een glasvezelnetwerk in meer wijken bij glasvezelexploitant Reggefiber afdwingen. Dit bedrijf besloot een verdere uitrol van glasvezel in Apeldoorn te staken.

    Reggefiber is op dit moment bezig met de uitrol van glasvezel in de wijken Welgelegen, Zevenhuizen en Osseveld-West. De aanleg van glasvezel in deze gebieden wordt niet gestaakt ondanks dat de minimale norm van dertig procent actieve aansluitingen die Reggefiber bij aanleg van glasvezelnetwerken stelt nooit bereikt is. Het lijkt er echter op dat de aanleg van glasvezel in andere delen van Apeldoorn voorlopig wel in de ijskast is gezet.

    VDSL

    KPN – dat een meerderheidsbelang zonder vetorecht in Reggefiber heeft – wil in de toekomst meer gebruik van verbeterde VDSL-technieken maken. Hierdoor kan men via het bestaande koperdraadnetwerk internetsnelheden tot 100Mbps aanbieden. Nadeel van deze techniek is dat de afstand van wijkcentrale naar aansluitpunt bij de consument thuis een rol bij snelheid van de internetverbinding speelt. Ook kan via VDSL geen symmetrische internetsnelheid – waarbij de down- en uploadsnelheid gelijk zijn – geleverd worden. In de petitie wil het bewonersinitiatief Fiber Apeldoorn de gemeente aansporen met Reggefiber in gesprek te gaan om ook in de rest van de gemeente Apeldoorn glasvezel uit te rollen. Er zijn op dit moment al honderden handtekeningen voor de petitie verzameld. 

    De petitie kan online ondertekend worden via http://petities.nl/petitie/glasvezel-voor-geheel-apeldoorn 

    glasvezelApeldoornFiber ApeldoornKPNReggefiberReggeborghinternetalles-in-1alles in 1triple playkoperdraadDSLADSLVDSLaanleg

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Bureau Groningen

    Bureau Groningen
    RTL 4 om 20:30 uur
    Ilse en Ruth krijgen een melding van een mogelijke drenkeling. Sezgin en Yorick moeten snel handelen wanneer een man dreigt zichzelf van het leven te beroven. Ewout trekt samen met Pim en Annemarie de weilanden in, op zoek naar een vermist hondje. Bas en Mitchel gaan op een melding af, waarbij ze onverwacht denken een vuurwapen te zien.

    Interview

    • *

      Ewout Genemans

      Ewout

      De reportageserie Ewout is terug. Totaal TV sprak met presentator Ewout Genemans, die tijdens de opnames veel meemaakte. Van achtervolgingen tot rare gebedsgenezers.
      Reacties0 reactie(s)