Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Premier Rutte voorstander regionale omroepen

    Premier Mark Rutte heeft zich gemengd in de discussie rondom het bestaansrecht van de regionale omroepen. Hij is voorstander, maar wil wel dat er meer onderlinge samenwerking komt.
    Jan-Hein Visser
    18 maart 2014
    comments 2
    Premier Rutte voorstander regionale omroepen
    Foto: ANP
    Premier Mark Rutte heeft zich gemengd in de discussie rondom het bestaansrecht van de regionale omroepen. Hij is voorstander, maar wil wel dat er meer onderlinge samenwerking komt.

    De premier vertelde op TV West dat hij tijdens de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen weer merkt hoe belangrijk de regionale omroepen zijn. De premier reageerde op eerdere uitspraken van staatssecretaris Sander Dekker (VVD). Deze onthulde afgelopen week op een congres van regionale omroepen zijn plannen voor een landelijke organisatie met ruimte voor onafhankelijke redacties.

    Rutte in RTL Boulevard

    De premier is deze dagen net als andere politici veelvuldig op televisie te zien vanwege de gemeenteraadsverkiezingen van donderdag 19 maart. Zo is Rutte dinsdag ook te gast in RTL Boulevard. In de uitzending vertelt de premier hoe hij het land toch nog enthousiast wil maken voor een bezoek aan het stemlokaal. Eerder uitte Rutte nog kritiek op een uitzending van EenVandaag waarin het debat volgens hem alleen maar over landelijke politiek ging, terwijl er nu juist aandacht voor lokale en regionale zaken nodig is. De verkiezingen zijn woensdag 19 maart en de NOS besteedt daar zeer uitgebreid aandacht aan met de uitslagen en dinsdagavond met debatten op Nederland 1.
    Regionale OmroepRuttePremierEenvandaagRTL BoulevardGemeenteraads VerkiezingenNOS

    Reacties