Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Providers, Google en Cloudflare door rechter verplicht illegale IPTV te blokkeren

    Belgische internetproviders als Telenet en Proximus worden door de rechter verplicht om toegang tot illegale IPTV-streams actief te blokkeren.
    Jarco Kriek
    24 februari 2026
    comments 7
    Providers, Google en Cloudflare door rechter verplicht illegale IPTV te blokkeren
    Foto Getty Images

    Het mediabedrijf RTL Belgium en de Waalse publieke omroep RTBF vroegen aan de rechter een toegangsverbod tot 5 illegale IPTV-diensten. De rechter kende dit verzoek toe. Hierdoor worden internetproviders in België verplicht de uiterste inspanning te doen om toegang tot deze illegale diensten voor hun klanten te blokkeren. Spreekbuis meldt dat ook Cloudflare en Google door de rechter verplicht zijn een blokkade voor deze illegale diensten op te werpen. Maar juist de meest gangbare weg om deze blokkade te omzeilen via DNS dat door deze buitenlandse bedrijven wordt aangeboden, is buiten het vonnis gehouden.

     

    Verplichting

    Cloudfare moet ingrijpen als CDN- of hostingpartij; Google moet de domeinen uit de zoekresultaten halen, advertenties uitschakelen en waar nodig diensten als Google Sites en Google Cloud blokkeren. De uitspraak is alleen in België geldig. Ook als Telenet later onderdeel wordt van de nieuw op te richten onderneming Ziggo Group - waarin het wordt samengevoegd met VodafoneZiggo - geldt deze Belgische uitspraak niet voor de Nederlandse internetprovider Ziggo.

    illegaalIPTVrechterblokkadeTelenetZiggo GroupProximusCloudfireGoogle

    Reacties