Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Providers verzocht om RTL Duitsland terug naar SD te zetten: meer Formule 1 in aantocht

    Op RTL Duitsland worden in de toekomst meer live beelden van Formule 1-weekenden uitgezonden. Dit kan gevolgen hebben voor de beeldkwaliteit in Nederland.
    Jarco Kriek
    8 juni 2026
    comments 3
    Providers verzocht om RTL Duitsland terug naar SD te zetten: meer Formule 1 in aantocht
    Foto Getty Images

    RTL International (onderdeel van RTL Group) heeft alle Nederlandse providers geadviseerd om het aanvoersignaal van RTL Duitsland om te zetten naar de satellietfeed van de Oostenrijkse versie van de Duitstalige RTL. Deze is vooralsnog voor Nederlandse providers als Ziggo, KPN en Odido alleen in SD-beeldkwaliteit beschikbaar. Aanleiding is de komst van live Formule 1-uitzendingen op de zender.

     

    Spanje en België op de planning

    Komend weekend zijn de vrije training van de GP van Spanje live op RTL Duitsland te zien. Later deze zomer volgen de kwalificatie en de race van de GP van België op Spa-Francorchamps. Tijdens die sessies mag de Duitse F1-uitzending vanwege de rechten niet buiten Duitsland worden doorgegeven; in Nederland liggen die exclusief bij Viaplay. De Oostenrijkse RTL toont geen Formule 1, maar loopt voor de rest vrijwel identiek door.

     

    Mogelijk weer in HD

    RTL International onderzoekt of voor Nederlandse providers de benodigde apparatuur beschikbaar komt om de Oostenrijkse versie van RTL alsnog in HD door te geven.

    RTLRTL DuitslandRTL GroupFOMFormule 1uitzendrechtenbeeldkwaliteit

    Reacties

  1. Interview

    • *

      Gwen van Poorten

      Anti Survival Show

      Gwen van Poorten (36) vertrok met een paar bekende koppen naar Colombia voor iets dat de Anti Survival Show wordt genoemd. Vertel daar eens wat over, Gwen.
      Reacties0 reactie(s)