Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Publieke omroep investeert elf miljard in tv-programma’s

    Europese publieke omroepen investeren op jaarbasis gezamenlijk elf miljard euro in tv-programma’s. Hierdoor zijn ze de grootste investeerder in tv-content in Europa.
    Jarco Kriek
    4 maart 2016
    comments 6
    Publieke omroep investeert elf miljard in tv-programma’s
    Foto: ANP

    Europese publieke omroepen investeren op jaarbasis gezamenlijk elf miljard euro in tv-programma’s. Hierdoor zijn ze de grootste investeerder in tv-content in Europa. Door samenwerking kan de kijker beter van deze investering profiteren.


    Dat is de mening van Henk Hagoort, voorzitter van de raad van bestuur van de Nederlandse publieke omroep (NPO). Hij ziet vooral voordelen in samenwerking op het gebied van technologie en uitzendrechten. Hierdoor moeten programma’s tussen Europese publieke omroepen makkelijker onderling kunnen worden uitgewisseld. Hagoort deed deze uitspraak tijdens een EU-conferentie over de ontwikkeling van videocontent die in Amsterdam plaatsvond. Bij deze conferentie waren naast internationale omroep- en mediaprofessionals ook mediastaatssecretaris Sander Dekker en Netflix-baas Reed Hastings aanwezig.

    Publiek video on demand-platform

    Belangrijk onderdeel van het plan van Hagoort is dat publieke omroepen de ruimte krijgen voor het ontwikkelen van eigen online video on demand-platformen. "Ik zie publieke VOD-platforms als een belangrijke katalysator voor nog meer uitwisseling van content, juist omdat die uitwisseling niet wordt beperkt door de schaarste aan uitzendplekken op gewone tv-kanalen. In een VOD-omgeving is die schaarste voorbij", aldus Hagoort. Er moet volgens Hagoort nog wel veel gebeuren om de ontwikkeling van publieke VOD-platforms kansrijk te maken, desnoods met wet- en regelgeving. Hij wijst daarbij onder andere op de dominante positie van grote commerciële distributiepartijen: "Het kan niet zo zijn dat lokale publieke kanalen door hen op onvindbare posities worden geplaatst."

    NPOpublieke omroepEuropaEBUEuropean Broadcast UnionHenk HagoortSander DekkerReed HastingsNetflixonlinevideo on demandvodeo-on-demandVoDtechniektechnologieuitzendrechtenonlineinternetlineairnon lineairnon-lineairtvtelevisietv=programma'stelevisieprogramma'stv-programmatelevisieprogramma

    Reacties

  1. TV-TIP Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
    NPO 3 om 22:00 uur
    Louis Theroux reist opnieuw naar Oklahoma om te zien wat er sindsdien is gebeurd. Joe Exotic, ook bekend als Joseph Allen Maldonado-Passage, verblijft vandaag in een federale gevangenis voor een moordplot en aanklachten voor dierenmishandeling.

    TV-TIP De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander

    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    NPO 2 om 23:20 uur
    Wie was Sigmund Freud en hoe werd zijn denken gevormd door zijn positie als Jood in Europa aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog? De documentaire onderzoekt hoe Freuds ervaringen met uitsluiting in Wenen en Praag, en later de dreiging van het nazisme, doorwerkten in zijn ideeën over het menselijk bewustzijn, macht en kwetsbaarheid.

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)