Pure boos op Duitsland wegens besluiteloosheid DAB+
Pure, een fabrikant van de bekende DAB+ radio's zoals de Pure One, is ontstemd over de slechte ontwikkelingen op de Duitse radiomarkt. Noordrijn-Westfalen wil DAB+ zelfs stopzetten.
30 april 2016
comments 8

In Nederland is de ontwikkeling van DAB+ recent in een stroomversnelling gekomen, al zijn de regionale commerciële zenders nog niet tevreden over de mogelijkheden. Toch maakt Nederland veel grotere vorderingen dan buurlanden België en Duitsland. In België heeft Norkring recent het zenderpark van DAB+ uitgebreid, maar in de aan Nederland grenzende regio Noordrijn-Westfalen ligt de ontwikkeling en uitrol daarvan zo goed als stil.
Verdeeldheid Duitsland over DAB+
Dat DAB+ in Duitsland nog maar amper van de grond komt, merken fabrikanten van de benodigde radiotoestellen aan de slechte verkopen. De regionale mediaraad van Noordrijn-Westfalen blokkeerde recent een nieuw digitaal DAB+ station van de WDR en heeft nu zelfs het standpunt ingenomen dat het medium geen toekomst heeft. Internetradio naast FM heeft de voorkeur. Wel ziet de mediaraad een plek in het Duitse landschap voor DAB+ met Deutschlandradio, maar vooral omdat die geen dekkend FM-netwerk heeft. Deutschlandradio is bezig met de uitrol van en het omschakelen naar DAB+.DuitslandDAB+WDRPureBelgiëNorkring








