Radio Veronica beter te ontvangen in Zuidwesten van het land
Met ingang van vandaag is de frequentie van Radio Veronica in een groot deel van Zuidwest Nederland (het gebied ten zuiden van Rotterdam tussen Roosendaal-Dordrecht-Breda en Tholen) fors verbeterd door ingebruikname van de frequentie 103.5 Mhz.
7 februari 2010
comments 1

De wijziging is nodig omdat de Radio Veronica-frequenties van Roosendaal en Rotterdam (103.2 Mhz.) elkaar in de praktijk nogal stoorden. Door wijziging van de frequentie naar 103.5 zal dit probleem zich niet meer voordoen en wordt een directe merkbare verbetering van de ontvangst bereikt voor de luisteraar. De ontvangst is vooral verbeterd in het gebied ten zuiden van Rotterdam tussen Roosendaal-Dordrecht-Breda en Tholen.
Aan de frequentiewijziging is een langdurige procedure vooraf gegaan. Om het ontvangstprobleem van Radio Veronica op te kunnen lossen is er veel overleg nodig geweest met buitenlandse overheden. Nederlandse plannen beïnvloeden namelijk ook het gebruik van de FM-frequenties in het buitenland. Zo is in België onder meer op 103.4 (regio Antwerpen) Joe FM en in Oost- en West-Vlaanderen Nostalgie (103.5) in de lucht. Radioluisteraars met RDS op hun (auto) radio merken weinig van de wissel omdat de RDS meestal het nieuwe signaal weer automatisch oppikt.
Er zijn trouwens meer wijzigingen opgetreden en wel het verplaatsen van de Hindostaanse radiozender Radio Amor (Rotterdam) van 102.2 Mhz. naar 102.3 Mhz. Het signaal van Radio 538 vanuit Hilversum op 102.1 Mhz. hinderde de zwakke zender van Radio Amor teveel. Ook is Zoetermeer FM verplaatst van 107.6 Mhz. naar 96.2 Mhz. en krijgt daarmee een groter ontvangstbereik tot aan pakweg Rotterdam. Als gevolg daarvan wordt het signaal van Radio Veronica vanuit Loon op Zand op 96.3 Mhz. iets ingeperkt richting het noorden, maar dit levert verder geen praktische problemen op aangezien Veronica rond en ten zuiden van Rotterdam dus via 103.2 en 103.5 Mhz. uitzendt.










