Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    Radiopiraten dit weekend hard aangepakt door RDI

    Ethertoezichthouder Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) heeft afgelopen weekend in meerdere delen van het land radiopiraten het zwijgen opgelegd.
    Jarco Kriek
    18 november 2025
    comments 0
    Radiopiraten dit weekend hard aangepakt door RDI

    De RDI voert met enige regelmaat acties tegen radiopiraten. Het lijkt echter dweilen met de kraan open. Vooral in het noorden en noordoosten van het land zijn de illegale radiozenders zeer populair. In en rond het weekend zijn soms wel meer dan 20 radiopiraten op een radio te beluisteren.

     

    Acties

    Op donderdag kwam de RDI in actie tegen radiopiraat Tik van de Meule (TvdM). De radiopiraat stond aan de vooravond van een groot feest. De uitzendingen op 108 MHz werden door de RDI dan wel onderbroken, maar het feest ging gewoon door. Bij de inbeslagname zette de RDI diepladers in om zendmast en zender af te voeren. Ook maakte de overheidsinstantie gebruik van drones. Overigens was TvdM in een kleiner gebied ook in het weekend weer te beluisteren. Drie dagen later werd in Den Haag radiopiraat Dance Radio Den Haag het zwijgen opgelegd. Ook hier nam de RDI apparatuur in beslag of maakte het door vernieling apparatuur onklaar. In beide gevallen assisteerde politie de ambtenaren van de RDI.

     

    Inzameling

    Sinds enkele maanden treedt de RDI harder op tegen illegale radiozenders. Bij de eerste constatering van illegale uitzending volgt al een bestuursrechtelijke boete van 7.500 euro. De RDI hoeft hiervoor de illegale zender niet uit de lucht te halen; alleen constatering is voldoende. Omdat de meeste radiopiraten tegenwoordig onbemand uitzenden, is deze vorm van handhaving bij deze zenders niet van toepassing. De RDI neemt bij onbemande zenders vaker de totale uitzendinstallatie inclusief mobiele zendmast in beslag. Hierdoor kan de schade voor de radiopiraten al snel richting de 50.000 euro oplopen. Maar ook dit soort hoge schadeposten stopt radiopiraten niet. Mede door inzamelingacties opgezet door luisteraars worden de illegale uitzendingen na enige tijd hervat.

    radioillegaalradiopiraatetherpiraatRDI

    Reacties

  1. TV-TIP Boerderij van Dorst

    Boerderij van Dorst
    NPO 3 om 20:25 uur
    Noraly Beyer en Frank van Leeuwen komen Raven van Dorst helpen op de boerderij. Samen leggen ze een wijngaard aan. Raven en Noraly halen de wijnranken op, waarna Frank en Raven ze planten. Noraly verzorgt een uitgebreid diner en Frank sluit de avond met Raven af in de hottub. De volgende dag spannen ze de ijzerdraden voor de druiven, bouwen Frank en Raven een krabpaal voor de geiten en zaait Noraly een nieuw gewas in.

    TV-TIP De Kroesjes: Viva Familia

    De Kroesjes: Viva Familia
    TLC om 20:30 uur

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)