Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    RAI Gulp: nieuwe Italiaanse kinderzender

    De Italiaanse publieke omroep heeft haar eigen kinderzender RAI Gulp gelanceerd via DVB-T en DVB-S.
    Jan-Hein Visser
    28 juni 2007
    comments 0
    RAI Gulp: nieuwe Italiaanse kinderzender
    De Italiaanse publieke omroep RAI heeft in juni haar eigen kinderzender gelanceerd via de in Italië voorhanden digitale platformen DVB-T (‘ Digitale Terrestre’ ) en DVB-S (Hot Bird/Sky Italia). Het kanaal is nog in een experimentele fase, maar de reacties zijn bijzonder enthousiast. De zender is gericht op kinderen (‘bambini’) en jeugdigen (‘ragazzi’) en draagt de naam Rai Gulp.

    Deze naam, die al eens werd gebruikt in een legendarisch kinderprogramma dat in de jaren ’70 via de RAI werd uitgezonden, is veel te horen als uitdrukking in strips, en betekent zoveel als verbazing of verrassing. Het idee achter het kanaal is niet zomaar een kinderzender te willen zijn, maar een kanaal waarop kinderen op een interactieve manier hun belevingswereld herkennen. Vanaf 1 juli aanstaande zal de zender voor de iets oudere kijkerook tot 23.00 uur uitzenden .

    De programmering bestaat in de ochtend uit programma’s voor de allerkleinsten en omvat verder veel cartoons (zowel Italiaans als Europese producties), fictie en crossmediale programma’s. Veel producties komen van RAI Cartoon en RAI Fiction. Omdat het taalgebruik in de gebruikte uitzendingen wat simpeler is (gericht op kinderen immers) is dit verder een interessant kanaal voor wie wat Italiaans beheerst of dit juist wil verbeteren.
    RAI Gulp

    Meer over dit onderwerp

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)