Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    [UPDATE] Rechter verbiedt radiocommercial T-Mobile prijsverhoging Ziggo

    In een voorlopige uitspraak in een door VodafoneZiggo (Ziggo) aangespannen rechtszaak tegen T-Mobile over mogelijk misleidende uitingen over prijsverhoging van abonnementen heeft de rechter een radiocommercial van T-Mobile verboden.
    Jarco Kriek
    21 mei 2019
    comments 0
    [UPDATE] Rechter verbiedt radiocommercial T-Mobile prijsverhoging Ziggo

    VodafoneZiggo had geklaagd over de uiting van T-Mobile dat dit bedrijf in tegenstelling tot KPN en Ziggo geen prijsverhoging van abonnementen aan klanten doorberekend. Dit is volgens VodafoneZiggo onjuist omdat T-Mobile in januari de abonnementen met inflatiecorrectie van 1,7 procent heeft verhoogd. VodafoneZiggo is derhalve van mening dat-Mobile wel degelijk een prijsverhoging heeft doorgevoerd.

     

    T-Mobile

    T-Mobile mag van de voorzieningsrechter niet langer de radiocommercials uitzenden waarin klanten van KPN en Ziggo rechtstreeks werden aangesproken over de forse prijsverhogingen bij hun leverancier van tv- en internetdiensten. Maar overige uitingen – bijvoorbeeld op sociale media – waarover VodafoneZiggo bij de rechter had geklaagd, mogen gewoon door T-Mobile worden voortgezet. De voorzieningsrechter heeft T-Mobile 24 uur de tijd gegeven het uitzenden van de radiocommercial te staken. Doet T-Mobile dit niet wordt een dwangsom van 50.000 euro per overtreding met een maximum van 500.000 euro opgelegd.

     

    Voorlopig vonnis rechter

    De voorzieningsrechter in Den Haag heeft vandaag in een voorlopig vonnis zijn besluit aan de betrokken partijen bekendgemaakt. De rechter maakt volgende week zijn onderbouwing van het vonnis bekend. Beide partijen leggen het oordeel van de rechter via hun officiële kanalen anders uit. VodafoneZiggo wijst begrijpelijk naar her verbod op de radiocommercial van T-Mobile. Op zijn beurt legt T-Mobile de nadruk op het feit dat de rechter uitingen via andere kanalen zoals op sociale media en advertenties op internet niet heeft verboden.

    ZiggoVodafoneZiggoT-Mobilerechterrechtbankrechtszaakprijsverhogingabonnementtvtelevisieinternet

    Reacties