Regionale omroep vooral buiten Randstad populair

Radio blijft voor Nederlanders het meest gebruikte medium van regionale omroepen. De tv-zenders worden ook goed bekeken. Daarbij is wel een stijging van online gebruik waarneembaar. Toch stellen de onderzoekers dat lineair tv-kijken bij de regionale omroep nog niet op zijn retour is. Meer dan de helft van de regionale omroepen ziet het huishoudenbereik stijgen. Bij het andere deel is sprake van een stabiel bereik of is een lichte daling te constateren.
Van RTV Noord naar NH Nieuws
RTV Noord bereikt met de tv-zender in de regio de meeste mensen. RTV NH heeft het minste bereik. Uit het onderzoek van SvdJ blijkt dat regionale omroepen buiten de Randstad het grootste bereik hebben. Na RTV Noord maken L1, Omroep Fryslân, Omroep Zeeland en Omroep Brabant de top 5 compleet. Van de regionale omroepen in de Randstad scoort RTV Rijnmond het beste. Bij de regionale radio zijn RTV Noord, Omroep Fryslân en Omroep Zeeland het best beluisterd.
KPN stopt landelijke doorgifte
Het onderzoek van SvdJ is gebaseerd op het jaar 2016. Uit eigen onderzoek van aanbieder KPN blijkt volgens dit telecombedrijf dat regionale omroepen buiten de eigen regio minder bekeken en gewaardeerd worden. KPN stopte mede hierdoor de landelijke doorgifte van regionale tv- en radiozenders. Via Interactieve TV worden nu alleen nog de regionale omroep van de eigen provincie en aangrenzende provincies aangeboden. KPN stelt dat de kosten voor doorgifte te hoog zijn in vergelijking met de waardering van klanten voor de regionale zenders. KPN is juist een aanbieder die tv-zenders van regionale omroepen in HD-kwaliteit doorgeeft. Ziggo blijft vooralsnog de regionale omroepen wel landelijk aanbieden.