Kies nú voor een abonnement met korting Word abonnee
Abonneer nú met korting Word abonnee
  1. Nieuws

    RTL onderhandelt over tweede seizoen Zwarte tulp

    RTL Nederland onderhandelt op dit moment over een vervolg op het eerste seizoen van de dramaserie Zwarte tulp.
    Jarco Kriek
    30 juli 2015
    comments 1
    RTL onderhandelt over tweede seizoen Zwarte tulp

    RTL Nederland onderhandelt op dit moment over een vervolg op het eerste seizoen van de dramaserie Zwarte tulp. Het nieuws komt op dezelfde dag waarop commotie over de serie is ontstaan.


    RTL kondigde Zwarte tulp begin dit jaar aan als eerste Nederlandse serie die alleen voor verspreiding op internet geproduceerd zou worden. De afgelopen vijf maanden waren alle afleveringen van het eerste seizoen exclusief via de onbeperkt kijken OTT-dienst Videoland Unlimited te bekijken. RTL heeft echter aangekondigd dat de serie vanaf 6 september wekelijks lineair via RTL 4 te zien is. Daarmee lijkt RTL een eerder gemaakte belofte aan Videoland Unlimited-klanten te breken.

    RTL-content breed toegankelijk voor iedereen

    RTL-woordvoerster Loes Meys stelt tegen Totaal TV dat in de afgelopen maanden in grote getalen via Videoland Unlimited is gekeken. Meys geeft ook uitleg over het lineair uitzenden van de serie en het breken van een eerdere belofte. "Vanaf het begin is de planning geweest de serie ook te delen met het publiek van RTL 4. Deze aanpak past in de open distributiestrategie van RTL, waarbij content voor een zo breed mogelijk publiek toegankelijk is, zodat kijkers zelf kunnen bepalen waar, wanneer en hoeveel ze kijken. Liefhebbers die alle afleveringen achter elkaar willen kijken op het moment dat het hen uitkomt, kunnen hiervoor nog steeds exclusief terecht bij Videoland", aldus Loes Meys.

    Niet bewust verzwegen

    Over het lineair uitzenden van Zwarte tulp, zegt Meys: "We hebben niet bewust verzwegen dat Zwarte tulp lineair zou worden uitgezonden. Tijdens de lancering hebben we aangegeven dat het mogelijk was dat de serie later ook via Free TV te zien zou zijn. Trek bijvoorbeeld een vergelijking met Game of Thrones die ook als HBO-serie in de markt is gezet, maar vervolgens uitzendrechten verkoopt - ook aan RTL - om de serie verder te distribueren op andere mediakanalen."

    RTL NEderlandVideoland UnlimitedZwarte Tulp. dramadramaserieserieVideolandNetflixOTTover the topover-the-toponlineinternetexclusiefRTL4RTL 4

    Reacties

  1. TV-TIP Vakkenvullers XL

    Vakkenvullers XL
    NPO 3 om 20:25 uur
    Wanneer onlinekruimeldief Soufian na een mislukte scam veel geld verschuldigd is, neemt hij noodgedwongen een baan aan bij de enige plek die hem nog wil: Super XL. Tijdens zijn chaotische inwerkperiode ontdekt hij dat de supermarkt overstapt op slimme zelfscannende kassa’s die het personeel overbodig maken. Soufian ziet een kans om snel rijk te worden door het systeem te saboteren, maar zijn plan trekt al snel de aandacht van de vakkenvullers, die weigeren werkloos te worden. Wat begint als een sabotage, groeit uit tot een onverwachte arbeidersopstand tegen automatisering.

    TV-TIP Code van Coppens

    Code van Coppens
    SBS6 om 20:30 uur
    Real Housewife Deborah Luijendijk en presentator Manuel Broekman voeren net als tv-personalities Tanja Jess en Tatum Dagelet actie tegen vleesverkoop bij slagerij Pens & Kop, maar dat plan loopt niet helemaal zoals gehoopt. De meedogenloze slager is hier totaal niet van gediend en probeert het hen moeilijk te maken. Zo stopt hij hen in zijn ijskoude koelcel én probeert hij ze een kopje kleiner te maken met levensgrote messen. Lukt het hen de slagerij op tijd te verlaten of eindigen ze zelf in de toonbank tussen het gehakt en de worsten?

    Interview

    • *

      André Hazes

      André Hazes, en nu…

      André Hazes treedt voorlopig niet op. Wel kunnen de fans (en anderen) hem zien in zijn gloednieuwe realitysoap die nu te zien is op RTL en bij Videoland.
      Reacties0 reactie(s)