RTL zakt coronamoeras in: Videoland is reddingsboei
Uit de financiële cijfers over het tweede kwartaal van moederbedrijf RTL Group blijkt dat de coronacrisis bij dochterbedrijf RTL Nederland hard heeft huisgehouden. De inkomsten uit de advertentiemarkt daalden met 26 procent. De totale EBITDA-inkomsten daalde in de eerste helft van 2020 met maar liefst 93 procent. Dit ondanks de coronasteun van de overheid. RTL Nederland ontving via de NOW-regeling 3,5 miljoen euro.
Meest bekeken
De financiële resultaten staan in schril contrast met het operationeel succes van RTL Nederland. Bij commerciële tv-zenders wordt vooral de focus gelegd op de voor adverteerders belangrijke doelgroep 25-54 jaar. Gezamenlijk behaalden de RTL-zenders binnen deze leeftijdsdoelgroep een marktaandeel van 30,8 procent en realiseerde met dit resultaat een stijging van 0,9 procent. RTL Nederland is hiermee de best bekeken zendergroep van Nederland en laat NPO (30,2 procent) en Talpa Network (21,5 procent) achter zich.
Videoland
De reddingsboei in het coronamoeras waarin RTL Nederland is terecht gekomen, is streamingdienst Videoland. In een jaar tijd groeide het aantal Videoland-abonnees met bijna 250.000. Op dit moment worden rond de 850.000 abonnementen verkocht. Dat is een lichtpunt voor RTL Nederland. Maar financieel gezien wel een zwak licht dat aan de horizon gloort. De toename van veertig procent abonnees kan er klaarblijkelijk niet voor zorgen dat de EBITDA-inkomsten met meer dan negentig procent zijn verdampt.